E dielë, Shkurt 17, 2019
Ballina Etiketimet Romana Vlahutin

Etiketim: Romana Vlahutin

Mesazhi i ambasadores: Puna në administratë nuk është për gjithë jetën,...

Bashkimi Europian mbështet progresin e reformës në shërbimin civil në vendin tonë. Në një konferencë se bashku me ministren e Administratës Publike, Mirela Harito,...

Vlahutin: Mandati i qeverisë së re Rama – mandat për reformat

Shefja e Delegacionit të BE-së në Shqipëri, ambasadorja Romana Vlahutin, e sheh shumicën e votave për PS-në si një mandat të qartë për reforma. DW:...

Zgjedhjet/ Apeli i Vlahutin: Refuzoni çdo presion mbi blerjen e votës

Kur kanë ngelur 20 ditë nga dita e votimit, ambasadorja e BE-së, Romana Vlahutin ka një apel për qytetarët: “Refuzoni cdo presion mbi blerjen...

BE nis hetimin ndaj ambasadores Romana Vlahutin

Ambasadorja e Bashkimit Europian në Shqipëri, Romana Vlahutin është nën hetim nga Zyra Europiane Kundër Mashtrimit (OLAF). “NewEurope” shkruan se hetimi ndaj Vlahutin ka nisur...

Ambasadorja Vlahutin lëviz me eskortë, ja ku po e ndjek protestën...

Ambasadorja e Bashkimit Europian, Romana Vlahutin do ta ndjekë protestën e opozitës nga zyra e saj.  “BalkanWeb” mëson se përfaqësuesja e BE-së në vendin...

Lu, Vlahutin e Borchardt në zyrën e Metës

Pas takimit me kreun e PD, pak pasi përfundoi protesta, ambasadori i SHBA Donald Lu po zhvillon një takim me kryetarin e Kuvendit Ilir...

Vlahutin në Vlorë: Përfundoni lungomaren

Pak javë pasi kishte marrë premtimin se shëtitorja e Vlorës do të mbaronte më 30 prill, ambasadorja e BE-së në Tiranë, Romana Vlahutin ka...

BE, Vlahutin: Mbahen ose jo zgjedhjet, projektet do zbatohen

Ambasadorja e Bashkimit Evropian në Shqipëri, Romana Vlahutin ishte në Fier, ku ka zhvilluar një takim me kreun e bashkisë së qytetit, Armando Subashi. Vlahutin...

“Vlahutin, krimi e droga”, gazeta gjermane zbulon arsyet pse s’hapen negociatat

Gazeta gjermane “Franfurter Allgemeine Zeitung” në një artikull të sajin me autor Karl­Peter Schwarz shkruan se Shqipëria është larg hapjes së negociatave. Gazetari përmend...

Vlahutin: E vërteta e kërcënimit, email-et e politikanëve shqiptarë dhe ç’mendoj...

Ambasadorja e Bashkimit Europian në Tiranë, Romana Vlahutin, ka qenë e ftuara e radhës në emisionin “E Diell” nga Adi Krasta në Top Channel...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...

Lubonja: Policia e papërgatitur për protestuesit

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në rubrikën “Opinion’ në News 24 ka komentuar protestën e ditës...