E martë, Shtator 18, 2018
Ballina Etiketimet Romana Vlahutin

Etiketim: Romana Vlahutin

Vlahutin takon Bashën në Kryesinë e Kuvendit

Ambasadorja e Bashkimit Europian në vendin tonë, Romana Vlahutin, i ka dorëzuar kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, rekomandimin pozitiv të Komisionit Europian për...

FotoLAJM/ Ambasadorja Vlahutin: Shqiptarët meritojnë t’u njihen sakrificat

Komisioni Europian ne 15:30 pritet të deklarojë se Shqipëria dhe Maqedonia duhet të fillojnë bisedimet për anëtarësimin në Bashkimin Europian. Komisioni Europian pritet të deklarojë...

Hapja e negociatave/ Vlahutin do ecë më këmbë për t’i dorëzuar...

Shqipëria pret sot rekomandimin e Komisionit Europian për çeljen e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Një objektiv i kërkuar nga të gjitha qeveritë...

Manjani: Rama beson Lu dhe Lei, rivalët politikë i shantazhon

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani vijon akuzat se Drejtësia është në duart e kryeministrit Edi Rama, dhe për këtë Manjani thotë se besimin ja...

Vlahutin i kërkoi Llallës arrestimin e Berishës

Ambasadorja e BE-së në Tiranë, i ka kërkuar ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla të arrestojë Sali Berishën. Kështu ka deklaruar sot në mbrëmje ish-kryeministri gjatë një intereviste...

Gjonaj dhe Vlahutin: Pas reformës në drejtësi, vjen çështja e pronave

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj dhe ambasadorja e BE-së Romana Vlahutin kanë zhvilluar sot një takim në Bashkinë e Vlorës, ku kanë diskutuar për...

Këshilli i Integrimit, Vlahutin: Negociatat, jo dhuratë

Në ambientet e Kryesisë së Kuvendit është mbledhur Këshilli Kombëtar i Integrimit, ku është e pranishme edhe ambasadorja e BE, Romana Vlahutin. Ambasadorja theksoi...

Vlahutin kundër Ramës: Azili s’është zgjidhje, të sigurohet puna

Me deklaratën e kreut të qeverisë Edi Rama se emigracioni është i mirë, në vend është rihapur debati mbi refugjatët shqiptarë që kanë ''pushtuar''...

Juncker përshëndet Bushatin si ushtar, i puth dorën…(FOTO)

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker dhe Komisioneri i Zgjerimit, Johannes Hahn u pritën pasditen e sotme në aeroportin e Rinasit nga ministri i...

Dosja “Tahiri”, Vlahutin: Po monitorojmë nga afër procesin

Pas shqetësimit të ngritur nga deputetët e Partisë Demokratike për çështjen “Tahiri” në sesionin e parë të takimit të 12-të të KPSA BE-Shqipëri që...

EDITORIAL

Prestigjozja ‘The Economist’ numëron arsyet përse nuk do të ndryshojnë kufijtë Serbi-Kosovë

Në muajin gusht, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi, njoftuan në një...

FORUM

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...