E mërkurë, Nentor 21, 2018
Ballina Etiketimet Romana Vlahutin

Etiketim: Romana Vlahutin

Vlahutin: BE kusht për Shqipërinë reformat, jo refugjatët. Nuk do ketë...

Ambasadorja e BE, Romana Vlahutin nga Malësia e Madhe ka përsëritur qëndrimin se në Shqipëri nuk do të ndërtohet asnjë kamp refugjatësh. Sipas saj,...

Kamp për refugjatët e ISIS në Shqipëri? Vlahutin pranon se…

Ambasadorja e BE-së në vendin tonë, Romana Vlahutin, ka reaguar ditën e sotme për lajmet e fundit se në vendin tonë do të ngrihej...

Vlahutin thirrje punonjësve: Shërbimi Civil shërben, nuk drejton

Ambasadorja e Bashkimit Europian, Romana Vlahutin, ka deklaruar se në Shqipëri duhet të ndryshojë filozofia e punonjësve të shërbimit civil. Vlahutin ishte e qartë, kur...

Ambasadori i ri që do të zëvendësojë Vlahutinin

Njeriu që do të zëvendësojë Romana Vlahutinin në Tiranë, më shumë se një diplomat duket se është një ekspert i mirëfilltë i çështjeve të...

Shishtavec, Vlahutin: Mos ikni, do hapet aeroporti i Kukësit

Nga Shishtaveci i Kukësit, Ambasadorja e BE-së në Tiranë Romana Vlahutin, i bërë thirrje banorëve që të mos braktisin këtë vend. Ajo foli edhe...

Qeveri që udhëhiqet nga bandat? Vlahutin i përgjigjet studentes

Në kuadër të ''Javës së Europës'', ambasadorja e BE-së në Tiranë, Romana Vlahutin është ndalur në Shkodër, ku gjatë aktivitetit një studente e ka pyetur...

Qytetari ironi Vlahutinit: Mos mëso shumë shqip

Një nga pjesëmarrësit në ''Forumin qytetar për sigurinë publike'', një banor i Rubikut ka zgjedhur të shpalosë kërkesat e tij dhe pak me humor. Ai...

Vlahutin: Bashkitë të mbledhin të ardhurat dhe t’i investojnë tek shërbimet...

Ambasadorja e Bashkimit Europian në vendin tonë, Romana Vlahutin kërkoi nga bashkitë që të jenë në gjendje të mbledhin të ardhurat dhe më pas...

Vlahutin: BE pret “peshqit e mëdhenj” para qershorit

''Bashkimi Europian pret peshqit e mëdhenj'',-është mesazhi që përçon Romana Vlahutin.  Gjatë një interviste për Lutfi Devrishin në ''TVSH'', ambasadorja e BE-së në vendin...

Për postin që fitoi Bregu, KE shprehet i kënaqur

Për postin e fituar nga Majlinda Bregu, atë të Sekretarit të Përgjithshëm të Këshillit të Bashkëpunimuit Rajonal, vlerësim ka dhënë edhe Komisioni Europian, përmes...

EDITORIAL

Ambasada e SHBA: Presim zbatimin e ligjit dhe për ish-ministrin Samir Tahiri

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka reaguar sot për vendimet e gjykatave në vend duke...

FORUM

Behgjet Pacolli, si pasqyrë e dështimit të shtetit të Kosovës

Nga Berat Buzhala - Ne jetojmë në një shtet ku gjysma e ministrave kanë aktakuza, duke e përfshirë...

Interpoli, fajin për dështimin e ka vetë Kosova

Nga Rexhep Qosja - Mjerisht Kosova dështoi edhe për të tretën herë për t’u bërë anëtare e organizatës...