E mërkurë, Shtator 26, 2018
Ballina Etiketimet Romana Vlahutin

Etiketim: Romana Vlahutin

Rrëfehet Vlahutin: 4 vitet në Tiranë, reforma, kanabis dhe sulmet e...

“Jam shumë krenare dhe largohem me zemrën plot”. Romana Vlahutin deklaroi në një intervistë për Top Channel në përfundim të mandatit të saj si...

Vlahutin jep mesazhin e lamtumirës: Dhuratë e çmuar që isha këtu

Ambasadorja e Bashkimit Evropian Romana Vlahutin thotë se sot ishte dita e fundit e saj si ambasadore në Tiranë, duke nënvizuar se Shqipëria po...

Ana sportive e Vlahutin (FOTO)

Ndonëse është në fund të mandatit, ambasadorja e BE-së në Shqipëri, Romana Vlahutin po vijon turin nëpër Shqipëri. Këtë herë delegacioni i BE-së në...

Teatri, Manjani: Vllahutin do ti japë dum e drejtësi kësaj çështje

Nga: Ylli Manjani Takimi.. ———- I kuptoj fort mirë ndjesitë e grupit që protestojnë çdo ditë në mbrojtje të Teatrit Kombëtar dhe pronës publike! I përjetoj njësoj...

Vlahutin emocionohet në Lungomare: Projekti më i bukur i mbështetur nga...

Ambasadorja e BE, Romana Vlahutin, mori pjesë në inaugurimin e veprës së Artit “The Doors” të vendosur në Lungo Mare si simbolikë e lidhjeve...

Vlahutin këshillë për Teatrin: Dëgjoni qytetarët tuaj, flisni për të gjetur...

Ambasadorja e BE-së në largim, Romana Vlahutin, ka komentuar debatin e fundit për Teatrin Kombëtar. Nga Fieri, ajo ka këshilluar drejtuesit e shtetit të flasin...

“O trajnerja me fustan rozë e ekipit mavi”, deputeti i PD...

Deputeti demokrat, Myslim Murrizi, në një postim në "Facebook", akuzon sërish ambasadoren e BE-së në Tiranë, Romana Vlahutin, se ka heshtur gjatë kohës që...

“O trajnerja e ekipit mavi”, deputeti-Vlahutinit: Do na kursesh ca para...

Deputeti i PD-së, Myslim Murrizi, akuzon ambasadoren e BE-së në Tiranë, Romana Vlahutin, se ka heshtur gjatë kohës që ka ushtruar detyrën në Tiranë,...

Negociatat në 2019, Vlahutin: Duhet bashkim kombëtar

Shtyrja e çeljes së negociatave të BE-së me Shqipërinë për qershorin e ardhshëm, është kryefjala e debatit politik. Paraditja e kësaj të hëne, ka mbledhur...

Shtyrja e negociatave, Vlahutin: Jam e lumtur, fituam 3 gjëra

Shtyrja e negociatave për hapjen e kapitujve për anëtarësimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian duket se ka bërë të lumtur ambasadoren Romana Vlahutin, e...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...