E premte, Shkurt 22, 2019
Ballina Etiketimet Roland Qafoku

Etiketim: Roland Qafoku

Shuhet Arben Puto, historiani që kurrë nuk i ndërroi idetë

Ndërron jetë i pari shqiptar me emrin Arben Nga ROLAND QAFOKU Ishte historiani më i vjetër por mua më ngjante nga më të rinjtë. Kam patur...

Me Kardinalin nuk ishte thjesht një intervistë. Mu duk sikur fola...

Nga Roland Qafoku/Ka bërë 27 vjet burg. Ka 60 vjet që kryen ritualet e meshës. Tre orë në ditë lutet në Zot për njerëz të...

Jemin Gjana: Kritikuesit e Bashës deklaronin në 2013 se do ta...

 Jemin Gjana deklaron se ata që kritikojnë Bashën sot janë të njëjtën që pak përpara zgjedhjeve të vitit 2013 thoshin se do ta hiqnin...

Botohet për herë të parë pas 72 vjetësh fotoja e rrallë...

Nga Roland Qafoku Kjo është një foto e dhjetorit të vitit 1944 në kampin “Santa Fara” në Bari të Italisë. Publikohet për herë të parë...

Zbulohet tavolina 92-vjeçare e Zogut kryeministër

Nga Roland Qafoku Pak ditë më parë unë realizova një intervistë me ministrin e Jashëtm Dimtri Bushati në emisionin tim “Debati në Channel One”. Intervistëm e...

Artan Lame zbulon debatet me Ramën për prishjen e fasadës së...

Artan Lame: “Trim është ai që flet kur nuk e shikon njeri” Artan Lame zbulon debatin që ka bërë me kryeministrin Rama lidhur me prishjen...

“The Day after”, 10 pyetje që kërkojnë përgjigje pas miratimit të...

"Tashmë që kjo reformë është arritur problem është ajo që bota anglosanksone e quan “The Day after”. Pra, çfarë do të ndodhë pas miratimit...

Komunikimi i fundit me Agim Nezaj

"E dinte që ishte rëndë. E dinte që kjo rrugë e ligë që e kishte mbërthyer keq e kishte një fund. Por kurajoja e...

Ndahet nga jeta ish-kryeredaktori i gazetës “Koha Jonë”, Agim Nezaj

Është ndarë nga jeta në moshën 54 vjeçare ish-kryeredaktori i gazetës "Koha Jone" analisti dhe pedagogu Agim Nezaj. Ai ka ndërruar jetë në New York,...

Aleksandër Meksi: Ja oferta që më bëri kryeministri rus

Aleksandër Meksi, kryeministri i 28-të i shtetit shqiptar, në një intervistë dhënë gazetarit Roland Qafoku, për emisionin “Debati në Channel One”, flet për qeverisjen...

EDITORIAL

Emrat kandidatë për kryeministër që pranon Opozita për Qeverinë Tranzitore

Djegia e mandatëve të deputetit fut në krizë politike, kushtetuese dhe shoqërore vendin. Parlamenti nuk mund të...

FORUM

Monologu i Ramës, në panik, i tmerruar, arrogant …

Nga Kastriot Islami/ Sonte në konferencën e shtypit, Rama gulconte nga frika, nga paniku…Atij i merrej fryma nga...

Pse mbërritëm deri këtu?

Nga Jamarbër Malltezi* Situata aktuale është krejtë sisht anormale, por nuk është aksidentale. Kjo situatë është pasojë e...