E mërkurë, Nentor 21, 2018
Ballina Etiketimet Roland Qafoku

Etiketim: Roland Qafoku

Zoti Rama, ju lutem vendos një tufë me lule sot te...

Nga Roland Qafoku Si sot 75 vjet më parë, mbylli sytë në Washington, Faik Konica. Mes mitit dhe njeriut me vese. Mes eruditit dhe njeriut...

Del në qarkullim libri “100 vrasjet më të bujshme në Shqipëri”...

Del në qarkullim libri “100 vrasjet më të bujshme në historinë e shtetit shqiptar (1912-2017)” të gazetarit dhe studiuesit Roland Qafoku. E lajmëruar pak...

INTERVISTA/ “Jeta e fshehtë e Fan Nolit, vdiq beqar por në...

Shkrimtari dhe studiuesi shqiptar, Nasho Jorgaqi në një intervistë për emisionin “Debati në Channel One” të gazetarit Roland Qafoku solli detaje nga jeta e...

Politika në tre ditët e përmbytjes së madhe

Nga Roland Qafoku 2010, 2011, 2012, 2013, 2015, 2017: Tani duhet të gjejmë vitet kur nuk kemi patur përmbytje dhe jo e kundërta. Shqipëria po...

“100 vrasjet e bujshme në Shqipëri”/ Si u masakruan dy mirditoret,...

Gazetari Roland Qafoku sjell për adhuruesit e historisë e më së shumti të ngjarjeve të mistershme, librin “100 vrasjet më të bujshme në historinë...

1991-2017/ Cilët janë prokurorët e Përgjithshëm pas rrëzimit të komunizmit

Nga rrëzimi i komunizmit deri më sot Shqipëria ka patur 7 kryeprokurorë të Republikës. Po cilët ishin ata, betejat që bënë me krimin, cilat...

Qafoku: Ja kush e vrau Ismail Qemalin dhe vrasësin e tij

'I vetmi që vrau për ideal, Avni Rustemi' Libri "100 vrasjet më të bujshme" Gjenerali italian u vra se donte të ndante kufirin greko-shqiptar Gazetari Roland Qafoku...

Gazetari Qafoku: Ju tregoj se kush është vrasësi i Ismail Qemalit

Gazetari dhe shkrimtari Roland Qafoku i ftuar në emisionin “45 minuta” të gazetarit Denis Minga në studion e Report TV, ka komentuar në lidhje...

Një libër që ngacmon sedrën e studiuesve

Nga Artan Lame “Lufta është vazhdimi i politikës me mjetet e dhunës”. Na e ka lënë të shkruar von Clausewitch-i dy shekuj të shkuar. Edhe...

Gazetari Roland Qafoku: Ju tregoj librin tim “100 vrasjet  më të...

...starti i karrierës ka qenë gazetar i kronikës së zezë. Pas vitit 1990, në shumicën e vrasjeve unë kam qenë në vendngjarje dhe kjo...

EDITORIAL

Ambasada e SHBA: Presim zbatimin e ligjit dhe për ish-ministrin Samir Tahiri

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka reaguar sot për vendimet e gjykatave në vend duke...

FORUM

Behgjet Pacolli, si pasqyrë e dështimit të shtetit të Kosovës

Nga Berat Buzhala - Ne jetojmë në një shtet ku gjysma e ministrave kanë aktakuza, duke e përfshirë...

Interpoli, fajin për dështimin e ka vetë Kosova

Nga Rexhep Qosja - Mjerisht Kosova dështoi edhe për të tretën herë për t’u bërë anëtare e organizatës...