E martë, Nentor 20, 2018
Ballina Etiketimet Roland Qafoku

Etiketim: Roland Qafoku

Xhafaj: Ka prokurorë të implikuar në grupe kriminale

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka deklaruar në studion e "Debati në Channel One" se ka prokurorë dhe drejtues të prokurorisë që janë të...

Mafia e tokave, goditja e madhe e ”Peshqëve të vegjël”

Nga Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Arrestimi i 12 zyrtarëve dhe 11 të tjerëve të shpallur në kërkim në bashkinë e Lezhës,...

143 vjet më parë lindi një shqiptar i madh. Më i...

Nga Roland Qafoku 15 marsi është një ditë për tu shënuar. 143 vjet më parë lindi një shqiptar i madh. Ndoshta më i madhi mes...

Edi Rama, 6 muajt e parë të mandatit të dytë

Nga Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Më 9 mars, mbushen 6 muaj nga marrja zyrtare e mandatit të dytë qeverisës, të Edi...

50 deklaratat e bujshme të Edi Ramës

Emisioni “Debati në Channel One” i Roland Qafokut publikoi 50 deklaratat më të bujshme të Edi Ramës si Kryeministër. 1.Fjala në kuvend pas votimit si...

Edi Rama: Kokaina nuk është drogë për shqiptarët

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se raportet ndërkombëtare që e rendisin Shqipërinë në vend të parër për përdorimin e kokainës nuk janë të sakta....

Kë ka tradhtuar Ben Blushi dhe dy “Ishujt” e tij, me...

Vera e re në fuçinë e vjetër  Nga Roland Qafoku  Në romanin “Të jetosh në ishull”, Ben Blushi shkruan se, ne shqiptarët Zoti na ka dënuar...

Nga helmimi te mungesa e autopsisë, rrëfimi i ish-sekretarit personal: Mehmet...

Gazeta Panorama ka publikuar sot një dossier me dëshmitë mbi vdekjen e Mehmet Shehut. Në librin “100 vrasjet më të bujshme në historinë e...

50 fakte nga jeta e Gjergj Kastriot Skenderbeut

Cila ka qenë jeta dhe veprimtaria e tij? Përse Skënderbeu u shndërrua në pikën referuese të shqiptarëve gjatë Rilindjes dhe përse edhe sot ai...

Kryeprokurorja Arta Marku dhe protesta e opozitës (Vera e re në...

Nga: Roland Qafoku Shumica e zgjodhi e vetme Kryeprokuroren e përkohshme, ndërsa opozita dështoi ta pengonte atë. Ajo që përflitej prej dy ditësh, në korridoret...

EDITORIAL

Papa Francesku: Gjergj Kastriot-Skenderbeu, mbetet atlet i Krishterimit

Papa Francesku mbetet një mik i madh i shqiptarëve. Këtë të hënë organizuar nga e ngarkuara me...

FORUM

Gruevski, Shqipëria dhe ikja në Hungari

Nga Afrim Krasniqi Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikola Gruevski, i dënuar për korrupsion në vendin e tij, zgjodhi Shqipërinë...

Dokrrat e Kotzias për kufinjtë e Shqipërisë dhe një rrezik

Nga Gazmend Kapllani - Ne Shqiperi po perhapet lajmi i intervistes se ish-Ministrit te Jashtem grek Nikos Kotzias...