E dielë, Nentor 18, 2018
Ballina Etiketimet Roland Qafoku

Etiketim: Roland Qafoku

Krimi në skaner, 10 mënyra si dilet nga kjo situatë

Nga Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Vrasja e një personi dhe plagosja e dy të tjerëve në zonën e ish-Bllokut në Tiranë,...

ALARMI I KUQ NË QEVERI

Nga Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Mos hapja e negociatave për anëtarësimin me BE-në, ekonomia që nuk po arrin premtimet dhe pritshmëritë,...

Mos e quani veten gazetarë

Nga: Roland Qafoku Ju që përdridheni dhe jepni mend në ekrane, mos e quani veten gazetarë. Ju që jepni leksione nga mëngjesi në darkë se...

Shqiptarët që ikin dhe shqiptarët që vijnë në Shqipëri

Nga Roland Qafoku Është fatkeqësi e madhe për Shqipërinë, kur qytetarët e saj e konsiderojnë atdheun një vend të përkohshëm! Vargu i atyre që ikin...

10 arsye pse ne shqiptarët duhet të duam Amerikën pa kushte

Nga:Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Sot është 4 korriku, dita e Pavarësisë së SHBA-ve. Nuk besojmë se ka ndonjë komb në rruzull,...

Tifozët e Kolumbisë ndërpresin raportimin e gazetares shqiptare në Rusi

Ashtu si vendet e tjera, edhe Shqipëria ka sjellë herë pas herë atmosferën e kampionatit botëror nga Rusia. Përmes raportimeve ‘live’, emocionet e tifozëve...

Mustafa Nano është vetëvetja

Nga Roland Qafoku -  Mes shumë polemikash që ka për ato që thotë dhe shkruan, unë nuk dua ta sheqeros Muç Nanon. Duke qene se e...

Skaneri i ministrave të Ramës, në 9 muaj

Nga Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Më mirë se vetë Edi Rama, askush nuk do ta kishte thënë se, cila është gjendja...

Si u vra Avni Rustemi nga një mullixhi, ish-shërbëtor i Ahmet...

Nga Roland Qafoku* A mund ta kishte jetën e sigurt njeriu që vrau Esad Pashë Toptanin? Ky ankth për Avni Rustemin zgjati 3 vjet, 9...

Xhafaj: Ka prokurorë të implikuar në grupe kriminale

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka deklaruar në studion e "Debati në Channel One" se ka prokurorë dhe drejtues të prokurorisë që janë të...

EDITORIAL

“Britaniku” Basha dhe ballkanasi Rama

Në Partinë Demokratike dhe opozitë ka kohë që flitet për një reagim të fortë ndaj qeverisë me...

FORUM

Darka plot “helm” e Thaçit dhe Haradinajt te shtëpia e Pacollit

Nga Berat Buzhala Të hënën që e kemi lënë prapa Presidenti Thaçi dhe Kryeministri Haradinaj, përmes intervistave televizive, në...

“Perëndia na ruajt”…

Nga Gazmend Kapllani - Ne Shqiperi po perhapet lajmi i intervistes se ish-Ministrit te Jashtem grek Nikos Kotzias...