E mërkurë, Shtator 26, 2018
Ballina Etiketimet Roland Qafoku

Etiketim: Roland Qafoku

ALARMI I KUQ NË QEVERI

Nga Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Mos hapja e negociatave për anëtarësimin me BE-në, ekonomia që nuk po arrin premtimet dhe pritshmëritë,...

Mos e quani veten gazetarë

Nga: Roland Qafoku Ju që përdridheni dhe jepni mend në ekrane, mos e quani veten gazetarë. Ju që jepni leksione nga mëngjesi në darkë se...

Shqiptarët që ikin dhe shqiptarët që vijnë në Shqipëri

Nga Roland Qafoku Është fatkeqësi e madhe për Shqipërinë, kur qytetarët e saj e konsiderojnë atdheun një vend të përkohshëm! Vargu i atyre që ikin...

10 arsye pse ne shqiptarët duhet të duam Amerikën pa kushte

Nga:Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Sot është 4 korriku, dita e Pavarësisë së SHBA-ve. Nuk besojmë se ka ndonjë komb në rruzull,...

Tifozët e Kolumbisë ndërpresin raportimin e gazetares shqiptare në Rusi

Ashtu si vendet e tjera, edhe Shqipëria ka sjellë herë pas herë atmosferën e kampionatit botëror nga Rusia. Përmes raportimeve ‘live’, emocionet e tifozëve...

Mustafa Nano është vetëvetja

Nga Roland Qafoku -  Mes shumë polemikash që ka për ato që thotë dhe shkruan, unë nuk dua ta sheqeros Muç Nanon. Duke qene se e...

Skaneri i ministrave të Ramës, në 9 muaj

Nga Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Më mirë se vetë Edi Rama, askush nuk do ta kishte thënë se, cila është gjendja...

Si u vra Avni Rustemi nga një mullixhi, ish-shërbëtor i Ahmet...

Nga Roland Qafoku* A mund ta kishte jetën e sigurt njeriu që vrau Esad Pashë Toptanin? Ky ankth për Avni Rustemin zgjati 3 vjet, 9...

Xhafaj: Ka prokurorë të implikuar në grupe kriminale

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka deklaruar në studion e "Debati në Channel One" se ka prokurorë dhe drejtues të prokurorisë që janë të...

Mafia e tokave, goditja e madhe e ”Peshqëve të vegjël”

Nga Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Arrestimi i 12 zyrtarëve dhe 11 të tjerëve të shpallur në kërkim në bashkinë e Lezhës,...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

Sorros, pagatori i padrejtësisë si epidemi botërore

Nga: Petrit Vasili Sorros, tash së fundi në OKB na qenka zotuar se do të mbështesë siç proklamon...

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...