E martë, Shtator 18, 2018
Ballina Etiketimet Rita Ora

Etiketim: Rita Ora

Rita Ora pas 6 vjetësh jep lajmin e bukur për fansat

Rita Ora ka lumturuar të gjithë fansat e saj me lajmin që sapo ka dhënë. Prej 6 vitesh këngëtarja me origjinë shqiptare është duke...

Rita Ora blen shtëpi të re në Prishtinë

Superylli botëror, Rita Ora, ka investuar në vendlindje. Bukuroshja duket se është kujdesur për një shtëpi të re për të dhe familjen e saj. Lajmin e...

Rita Ora do të zhvendoset në vendlindje? Ja vendimi që ka...

Një lajm i bërë publik orët e fundit na ka bërë të mendojmë se ndoshta Rita Ora ka menduar të zhvendoset përfudnimisht në vendlindjen...

Rita Orën e “tradhton” fustani transparent, i nxjerr gjoksin në pah

Rita Ora di se si të jetë në qendër të mediave rozë.  Dhe këtë gjë këngëtarja me famë botërore e bëri në eventin e GQ Men Of The Year Awards.  Teksa kishte veshur një fustan transparent...

Ja si shfaqën në tapetin e kuq të GQ Awards Dua...

Dy këngëtaret me origjinë shqiptare Dua Lipa dhe Rita Ora janë shafqur në tapetin e kuq të GQ Men of the Year Awards 2018. Vajzat...

Bebe Rexha feston ditëlindjen, urimi i Rita Orës

Këngëtarja me origjinë shqiptare Bebe Rexha ka festuar dje 29-vjetorin e lindjes. Ylli i muzikës pop ka pranuar shumë dhurata midis tyre ato nga vëllai...

Rita Ora dhe “dhëndri shqiptar” kërcejnë me famurin kuq e zi...

Këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora dhe i dashuri saj, Andrew Watt kanë marrë pjesë në Notting Hill Carnival në Londër. Dhe të dy kanë...

Me flamur kuq e zi mes Londrës, këtë video të Rita...

Këngëtarja shqiptare, Rita Ora ka performuar dje në qytetin e Londrës me rastin e disa karnavaleve që zhvilloheshin. Ajo mbante në duar flamurin kombëtar shqiptar...

Edhe pak Rita!

Rita Ora njihet për pozat e saj provokuese. Dhe këtë herë nuk kanë munguar. Këngëtarja ka pozuar me këmishë të hapur dhe për pak sa...

Rita Ora: Ndihem krenare që bëra histori si kosovare në MTV...

Javën që lamë pas u mbajt ceremonia e ndarjes së çmineve MTV Video Music Awards. Këngëtarja kosovare me famë botërore Rita Ora mori trofeun...

EDITORIAL

Prestigjozja ‘The Economist’ numëron arsyet përse nuk do të ndryshojnë kufijtë Serbi-Kosovë

Në muajin gusht, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi, njoftuan në një...

FORUM

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...