E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Rinia

Etiketim: rinia

Në shtetin ku rinia ”vuan” nga lumturia

Danimarka është renditur vazhdimisht në krye të klasifikimeve si vendi më i lumtur i botës. Qeveria e qëndrueshme e saj, përfitimet e majme nga...

Kërpaçi: Luftë kundër padrejtësive të qeverisë! LSI, alternativa e shpresës së...

Të rinjtë e Lëvizjes Socialiste për Integrim, prej tre ditësh ndodhen në Jalë, ku vijojnë traditën  e tyre. Përveç të rinjve pjesë e këtij...

70% e rinisë kërkon largimin, Gjosha: Qeveria zero investim

Pas raportit se 70% e të rinjëve në Shqipëri kërkojnë të largohen nga vendi, reagon ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha. Në një status në...

Kërpaci: Show e ERTV, rinia po ikën masivisht në Gjermani. Të...

Në pikun e debatit të largimit të rinisë nga vendi, deputetja e LSI-së Floida Kërpaci, thotë se largimi i takon kreut të qeverisë, pasi...

Bushati e Klosi me studentët: Rinia, përfituese kryesore e procesit integrues

Të rinjtë janë përfituesit kryesorë të procesit integrues të Shqipërisë, janë shprehur ministrat Ditmir Bushati dhe Blendi Klosi gjatë një bashkëbisedimi me studentë të...

Ulet numri i studentëve, ja shkaqet që rinia është jashtë Universiteteve

Numri i studentëve në arsimin e lartë këtë vit akademik ka arritur nivelin më të ulët të viteve të fundit. Ky është viti i katërt...

Të rinjtë e PD dhe LSI te Xhafaj, qëllojnë me vezë...

Këtë herë të rinjtë e FRPD-së dhe LRI-së protestuan për rreth 40 minuta para Ministrisë së Brendshme, duke kërkuar largimin e ministrit Fatmir Xhafaj....

Të rinjtë e opozitës te Xhafaj: Jep dorëheqjen (FOTO)

Pas protestës marshim të 26 majit, ku mbështetësit e opozitës u konfliktuan me uniformat blu, sot të rinjtë e PD dhe LRI janë mbledhur...

Kuko: Pranimi në BE, ul rrezikun që rinia të radikalizohet

zv.ministrja e Brendshme, Romina Kuko, gjatë konferencës ndërkombëtare të OSBE-së kundër terrorizmit, që po zhvillohet në Romë gjatë kryesisë së Italisë, me pjesëmarrjen e...

Rrokaj: Hemoragjia e trurit, rrënimi më i madh që i ndodh...

Në një aktivitet për problematikat e Maturës Shtetërore, deputeti i LSI-së, Shezai Rrokaj ju drejtua maturantëve të Tiranës me shifra alarmante. Ai tha se...

EDITORIAL

Prestigjozja ‘The Economist’ numëron arsyet përse nuk do të ndryshojnë kufijtë Serbi-Kosovë

Në muajin gusht, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi, njoftuan në një...

FORUM

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...