E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet Rilindja

Etiketim: rilindja

Kryemadhi: Nuk e ka bojkotuar opozita parlamentin, por rilindja

''Nuk e ka bojkotuar opozita parlamentin por rilindja ka bllokuar dhe bojkotuar parlamentin dhe parlamentarizmin. Do uroja që qëndrimet e Brukselit të ishin thjesht naivitet...

Kërpaci: Rilindja ka vrarë ëndrrat e të rinjve

Kryetarja e LRI-së, njëherësh edhe deputete e LSI-së, Floida Kërpaci, përmes një postimi në facebook, ka ngritur shqetësimin e keqqeverisjes, që sipas saj, ka...

Skandal, Manjani: Dy nene të Komunizimit, sot janë te Rilindja

Përmes një postimi në facebook, ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani denoncon se si dy nene të Kodit Penal të Komunizimit, u rilindën nga qeveria...

Pse urrehen politikanët? Manjani: Ja 12 arsye të forta….

Mëngjesin e sotëm, ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani e ka nisur me një analizë pikante, në të cilin rradhit 12 fakte pse shqiptarët nuk...

Vasili-Mesit: Të gjithë jemi fajtorë, përveç Rilindjes…

Zv.Kryeministrja Senida Mesi e cilësoi platformën për bashkëqeverisjen si një inovacion. Gjatë emisionit ''360 Gradë'' në ''Ora News'', Mesi tha se nuk mund të...

Cilën Rilindje të besojmë? Rrokaj: ”Tepsia” bosh e qeverisë, qytetarët të...

Deputeti i LSI-së, Shezai Rrokaj, përmes një shkrimi të gjatë të postuar në rrjetin social facebook, i bën thirrje qytetarëve që të marrin fatet...

Manjani: S’ka të majtë dhe të djathtë, por opozitë kundër Rilindjes

Debati i ndasive si parti të majta dhe të djathta, për ish-Ministrin e Drejtësisë, Ylli Manjani është një debat që vërtitet mes fjalëve boshe....

Rrokaj: Ky mot i keq e bëri zhul fasadën rilindase

Deputeti i LSI-së, Shezai Rrokaj, përmes një statusi në rrjetin social facebook, shkruan se ky mot i keq, bëri zhul fasadën rilindase. ''Mungesa e...

Si mund të hiqet kryeprokurori nga duart e Ramës?

Nga Andi Bushati Skadimi i mandatit të Adriatik Llallës duket se ka ndezur një përplasje të re në vend. Nga njëra anë janë socialistët që...

Kokëdhima: Rilindja e pabesë, importi i plehrave të ndalohet me Kushtetutë

ZGJIDHJA kërkoi sot që importi i mbetjeve nga jashtë të ndalohet me kushtetutë, sepse Rilindja është e pabesë. Duke komentuar vendimin e shumicës në Kuvend...

EDITORIAL

Policia e Shtetit pranon se Gruevski kaloi nga kufiri shqiptar për në Mal të Zi

Departamenti i Kufirit dhe Migracionit në Policinë e Shtetit ka reaguar sot lidhur kalimin në territorin shqiptar...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...