Ballina Etiketimet Rexhep Qosja

Etiketim: Rexhep Qosja

Gazeta Express u përgjigjet akuzave të Rexhep Qoses

Qosja shndërrohet në revolucionar vetëm në momentin kur pushojnë se ekzistuari arsyet financiare. Është normale që të pikëllohesh nga vdekja e Astrit Deharit, por...

Rexhep Qosja: Shteti vret në mënyra të ndryshme

Akademiku Rexhep Qosja ka komentuar vdekjen e aktivistit Astrit Dehari në burgun e Prizrenit. Në një postim në FB, të titulluar “Shteti vret në...

Shteti vret në mënyra të ndryshme

Nga Rexhep Qosja   1. Janë bërë tetë ditë nga shuarja e jetës në burgun e Prizrenit të anëtarit të Lëvizjes Vetëvendosje dhe studentit i cili edhe...

Rexhep Qosja: A ishin elitë Ahmet Zogu e Esat Pasha apo...

  NGA REXHEP QOSJA ELITË INTELEKTUALE DHE POLITIKE APO ELITË KOLONIALE? A kemi elitë intelektuale? A kemi elitë politike? Në qoftë se themi, Jo, s’kemi elitë intelektuale, atëherë do...

80-vjetori i lindjes së akademikut Qosja dhe një telefonatë e trishtuar...

Nga Zenepe Luka/Këtë 25 qershor, Akademiku i madh shqiptar Rexhep Qosja, shënon 80 -vjetorin e lindjes, por ndërsa jemi në javën e këtij jubileu,...

Akademia e Shkencave uron Rexhep Qosen

Akademia e Shkencave ka uruar sot Akademikun Rexhep Qosja, me rastin e 80-vjetorit të lindjes. Më poshtë urimi i plotë i kreut të akademisë,...

Ditëlindja e 80–të e akademikut Rexhep Qosja

Më 25 qershor të këtij viti Rexhep Qosja mbush plot 80 vjet. Shtëpia Botuese “Toena”, si botuese e veprës së tij dhe Instituti i Librit...

Ju të dy po na fyeni të gjithëve

Nga Rexhep QOSJA - Kryeministri i Kosovës dhe zëvendësi i tij në konferencën me gazetarët pas protestës së sotme opozitare duke folur në emrin e...

Qose “kërkon” miqësinë e Kadaresë?

Duket se po vendoset paqja mes dy personaliteteve të letrave shqipe, Rexhep Qoses dhe Ismail Kadaresë. Mes tyre kemi dëgjuar jo pak herë të...

EDITORIAL

Opozita: Protesta dhe Qeveri Tranzitore, kurse Rama: Harrojeni!

-Nga ana e tij, Edi Rama e ka përqeshur këtë kërkesë për Qeveri Tranzitore, duke qenë përhapur...

FORUM

DW: Sot me 20 janar, dy vite Presidenti Donald Trump

Nga radio gjermane DW/ Më 20 Janar Donald Trump mbush dy vite në postin e presidentit - Në...

Europa e ka të humbur luftën

Marrëveshja për ndalimin e raketave me rreze të mesme veprimi nuk mund të shpëtohet më. Me këtë...