E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Rexhep Qosja

Etiketim: Rexhep Qosja

Deputeti shqiptar në parlamentin serb: Lugina e Preshevës të bashkohet me...

Deputeti i vetëm shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Fatmir Hasani, nga radhët e Partisë për Veprim Demokratik (PVD), në një intervistë ekskluzive për Gazetën...

Ish-ministri i Mbrojtjes për shkëmbimin e territorëve: Qosja ka të drejtë,...

Ish-ministri i Mbrojtjes, Sabit Brokaj, mbështet tezën e akademikut Rexhep Qosja për shkëmbimet e territoreve me Serbinë duke argumentuar se ky mendim duhet parë...

Jap Akademikun për 7 ushtarët!

Nga Arian Galdini/Edhe ne qofshin lutur te paret tane per ne qe te jetojme ne kohe interesante, nuk do te na ishte plotesuar dot...

Propozimi i Rexhep Qoses për shkëmbim territoresh Kosovë-Serbi, Majko: Pse gabon...

Deputeti Pandeli Majko e konsideron të gabuar propozimin e akademikut Rexhep Qosja për shkëmbim territoresh mes Serbisë dhe Kosovës, i cili u shpreh para...

Kritikëve të propozimit tim për shkëmbim territoresh me Serbinë

Nga Rexhep Qosja Kam këtë përgjigje për ju që po e kritikoni aq emocionalisht propozimin tim të botuar disa herë, edhe para 30 vjetësh, për...

Propozimi i Akademikut Rexhep Qosja: Veriu i Kosovës t’i jepet Serbisë...

Akademiku Rexhep Qosja ka propozuar shkëmbim territoresh mes Kosovës dhe Serbisë. I ftuar në ‘Zona e Debatit’ në Klan Kosova, Qosja tha veriu i...

Gazeta Express u përgjigjet akuzave të Rexhep Qoses

Qosja shndërrohet në revolucionar vetëm në momentin kur pushojnë se ekzistuari arsyet financiare. Është normale që të pikëllohesh nga vdekja e Astrit Deharit, por...

Rexhep Qosja: Shteti vret në mënyra të ndryshme

Akademiku Rexhep Qosja ka komentuar vdekjen e aktivistit Astrit Dehari në burgun e Prizrenit. Në një postim në FB, të titulluar “Shteti vret në...

Shteti vret në mënyra të ndryshme

Nga Rexhep Qosja   1. Janë bërë tetë ditë nga shuarja e jetës në burgun e Prizrenit të anëtarit të Lëvizjes Vetëvendosje dhe studentit i cili edhe...

Rexhep Qosja: A ishin elitë Ahmet Zogu e Esat Pasha apo...

  NGA REXHEP QOSJA ELITË INTELEKTUALE DHE POLITIKE APO ELITË KOLONIALE? A kemi elitë intelektuale? A kemi elitë politike? Në qoftë se themi, Jo, s’kemi elitë intelektuale, atëherë do...

EDITORIAL

Deklaratë e 10 prokurorëve të Krimeve të Rënda dhe deklarata e Arta Markut

Në prokurori nuk ka qetësi, ka plasur rrëmuja. Shkak është bërë fillimi i masës disiplinore ndaj 10...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...