E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Rexhep Qosja

Etiketim: Rexhep Qosja

Qosja: Mes Ambasadorit Lu dhe Llallës, nuk kam dilema. Zgjedh…

Në valën e sulmeve dhe debatit rreth ambasadorit amerikan Lu dhe përfaqësuesve të lartë të drejtësisë, shqiptare, një nga figurat më përfaqësuese të autoritetit...

Rexhep Qosja: Dritëro Agolli, krijuesi i madh i letërsisë shqipe

Nga Rexhep Qosja Me pikëllim të madh e mësova lajmin për ndarjen nga jeta të krijuesit të madh të letërsisë shqipe, Dritëro Agolli. U nda nga...

Deputeti shqiptar në parlamentin serb: Lugina e Preshevës të bashkohet me...

Deputeti i vetëm shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Fatmir Hasani, nga radhët e Partisë për Veprim Demokratik (PVD), në një intervistë ekskluzive për Gazetën...

Ish-ministri i Mbrojtjes për shkëmbimin e territorëve: Qosja ka të drejtë,...

Ish-ministri i Mbrojtjes, Sabit Brokaj, mbështet tezën e akademikut Rexhep Qosja për shkëmbimet e territoreve me Serbinë duke argumentuar se ky mendim duhet parë...

Jap Akademikun për 7 ushtarët!

Nga Arian Galdini/Edhe ne qofshin lutur te paret tane per ne qe te jetojme ne kohe interesante, nuk do te na ishte plotesuar dot...

Propozimi i Rexhep Qoses për shkëmbim territoresh Kosovë-Serbi, Majko: Pse gabon...

Deputeti Pandeli Majko e konsideron të gabuar propozimin e akademikut Rexhep Qosja për shkëmbim territoresh mes Serbisë dhe Kosovës, i cili u shpreh para...

Kritikëve të propozimit tim për shkëmbim territoresh me Serbinë

Nga Rexhep Qosja Kam këtë përgjigje për ju që po e kritikoni aq emocionalisht propozimin tim të botuar disa herë, edhe para 30 vjetësh, për...

Propozimi i Akademikut Rexhep Qosja: Veriu i Kosovës t’i jepet Serbisë...

Akademiku Rexhep Qosja ka propozuar shkëmbim territoresh mes Kosovës dhe Serbisë. I ftuar në ‘Zona e Debatit’ në Klan Kosova, Qosja tha veriu i...

Gazeta Express u përgjigjet akuzave të Rexhep Qoses

Qosja shndërrohet në revolucionar vetëm në momentin kur pushojnë se ekzistuari arsyet financiare. Është normale që të pikëllohesh nga vdekja e Astrit Deharit, por...

Rexhep Qosja: Shteti vret në mënyra të ndryshme

Akademiku Rexhep Qosja ka komentuar vdekjen e aktivistit Astrit Dehari në burgun e Prizrenit. Në një postim në FB, të titulluar “Shteti vret në...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...