E mërkurë, Nentor 21, 2018
Ballina Etiketimet Rexhep Qosja

Etiketim: Rexhep Qosja

Rexhep Qosja: Rama? Uroj të mos paguajë çmimin e “vetmisë”

VRASJE E PARLAMENTARIZMIT! - Kështu e sheh Profesor Rexhep Qosja situatën e tanishme politike në Shqipëri, duke marrë shkas nga ngjarjet e fundit në...

Rexhep Qosja sulmon opozitën: Paria e PD-së iu thotë të huajve...

Akademiku Rexhep Qosja me rastin e shënimit të 105-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë, ka folur për Shqipërinë dhe Kosovën. Qosja në një intervistë...

Akademiku Qosja: Sot në Prishtinë ndodhi një masakër juridike

Nga Rexhep Qosja Sot, më 17 nëntor, në Prishtinë ndodhi një masakër juridike, që fyen rëndë drejtësinë, që fyen rëndë mendjen e shëndoshë, që fyen...

Rexhep Qosja shpallet “Qytetar nderi” i bashkisë Malësi e Madhe

Me iniciativën e kryetarit të bashkisë Tonin Marinaj, këshilli i bashkisë Malësi e Madhe ka miratuar me shumicë votash nismën për të shpallur qytetar...

FOTO/ Ekipe të specializuara të SHIK-ut i kryen vrasjet, koha do...

Duke komentuar shkrimin “Kush e goditi eskortën e presidentit Rugova?” të Gani Mehmetajt, publicisti dhe opinionisti, Sefedin Krasniqi, përmes një postimi në facebook, ka...

Dy përgjigjet që duhet të japë shteti i Kosovës

Nga Rexhep Qosja Përgjigjja e parë Me politikën e saj, me sjelljet e saj, me deklarimet e saj udhëheqja politike e shtetërore e Kosovës dhe populli...

Rexhep Qosja-Ramës: Do isha i lumtur nëse do thoje se do...

Akademiku Rexhep Qosja ka reaguar pas deklaratave të Kryeministrit Edi Rama dhe Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi për bashkimin Kosovë-Shqipëri në rast se BE-ja...

Rexhep Qosja: Shqipëria po shtyhet drejt vitit 1997!

"Them kështu sepse me deklaratat e dy prijësve të PD-së, e në mënyrë të veçantë me deklaratën e sipërcituar luftënxitëse, Shqipëria po shtyhet drejt...

Rexhep Qosja viziton familjen e Dritëro Agollit: Veprat e tij, vlerë...

Akademiku Rexhep Qosja ka zhvilluar një vizitë në familjen e shkrimtarit Dritëro Agolli. Qosja është shprehur se veprat e Agollit janë vlera të mëdha...

Këshilla e akademikut Rexhep Qosja për kryeministrin Edi Rama

Edhe pse e mbështet dhe vlerëson kryeministrin Edi Rama, akadamiku kosovar Rexhep Qosja ka disa këshilla për të: Të mos dalë shumë shpesh në...

EDITORIAL

Ambasada e SHBA: Presim zbatimin e ligjit dhe për ish-ministrin Samir Tahiri

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka reaguar sot për vendimet e gjykatave në vend duke...

FORUM

Behgjet Pacolli, si pasqyrë e dështimit të shtetit të Kosovës

Nga Berat Buzhala - Ne jetojmë në një shtet ku gjysma e ministrave kanë aktakuza, duke e përfshirë...

Interpoli, fajin për dështimin e ka vetë Kosova

Nga Rexhep Qosja - Mjerisht Kosova dështoi edhe për të tretën herë për t’u bërë anëtare e organizatës...