E shtunë, Shkurt 16, 2019
Ballina Etiketimet Rexhep Qosja

Etiketim: Rexhep Qosja

Për një këshill mbarëkombëtar për vitin e Skënderbeut

Nga Rexhep Qosja Qeveria e Shqipërisë e ka shpallur vitin 2018 Vit të Skënderbeut. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka propozuar themelimin e një komisioni të...

Ylli Dylgjeri i shkruan Rexhep Qoses: Tu zbardh mjekra e tu...

Intervista e dhënë dje nga Rexhep Qosja, i cili i dilte në mbrojtje Saimir Tahirit, ka shkaktuar polemika të shumta në opinion publik. Sigurisht që...

Rexhep Qosja: Rama? Uroj të mos paguajë çmimin e “vetmisë”

VRASJE E PARLAMENTARIZMIT! - Kështu e sheh Profesor Rexhep Qosja situatën e tanishme politike në Shqipëri, duke marrë shkas nga ngjarjet e fundit në...

Rexhep Qosja sulmon opozitën: Paria e PD-së iu thotë të huajve...

Akademiku Rexhep Qosja me rastin e shënimit të 105-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë, ka folur për Shqipërinë dhe Kosovën. Qosja në një intervistë...

Akademiku Qosja: Sot në Prishtinë ndodhi një masakër juridike

Nga Rexhep Qosja Sot, më 17 nëntor, në Prishtinë ndodhi një masakër juridike, që fyen rëndë drejtësinë, që fyen rëndë mendjen e shëndoshë, që fyen...

Rexhep Qosja shpallet “Qytetar nderi” i bashkisë Malësi e Madhe

Me iniciativën e kryetarit të bashkisë Tonin Marinaj, këshilli i bashkisë Malësi e Madhe ka miratuar me shumicë votash nismën për të shpallur qytetar...

FOTO/ Ekipe të specializuara të SHIK-ut i kryen vrasjet, koha do...

Duke komentuar shkrimin “Kush e goditi eskortën e presidentit Rugova?” të Gani Mehmetajt, publicisti dhe opinionisti, Sefedin Krasniqi, përmes një postimi në facebook, ka...

Dy përgjigjet që duhet të japë shteti i Kosovës

Nga Rexhep Qosja Përgjigjja e parë Me politikën e saj, me sjelljet e saj, me deklarimet e saj udhëheqja politike e shtetërore e Kosovës dhe populli...

Rexhep Qosja-Ramës: Do isha i lumtur nëse do thoje se do...

Akademiku Rexhep Qosja ka reaguar pas deklaratave të Kryeministrit Edi Rama dhe Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi për bashkimin Kosovë-Shqipëri në rast se BE-ja...

Rexhep Qosja: Shqipëria po shtyhet drejt vitit 1997!

"Them kështu sepse me deklaratat e dy prijësve të PD-së, e në mënyrë të veçantë me deklaratën e sipërcituar luftënxitëse, Shqipëria po shtyhet drejt...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...

Lubonja: Policia e papërgatitur për protestuesit

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në rubrikën “Opinion’ në News 24 ka komentuar protestën e ditës...