E entje, Shtator 20, 2018
Ballina Etiketimet Rexhep Qosja

Etiketim: Rexhep Qosja

Sali Berisha ka mohuar mundësinë që Kosova të bëhet shtet ndonjëherë!

Nga Rexhep Qosja E dëgjova dhe e lexova deklaratën që anëtari i sotëm i Partisë Demokratike të Shqipërisë dhe kryetari e kryeministri i djeshëm i...

Qosja dhe akademikët: Shqiptarë, mos u vini më emra të huaj...

Shoqata Kulturore Atdhetare “Labëria”, e cila ka për Kryetar Nderi, Akademikun Rexhep Qosja, duke parë fenomenin e përhapjes së emrave të huaj te fëmijët...

Rexhep Qosja: Milionerët politikë dhe të varfrit

Nga Rexhep Qosja- ​Kosova e Re, shtet i lirë e i pavarur, por me sovranitet ende të gjymtuar, ka mjaft risi. Njëra prej këtyre...

12 fjalë që zakonisht shkruhen gabim

“Gjuha, në të vërtetë, është pasuria jonë më e madhe...” – ka thënë dikur Rexhep Qosja, dhe si e tillë, meriton vëmendje të vazhdueshme,...

Viti i parë pa Dritëroin

Në një vjetorin e ndarjes nga jeta të shkrimtarit, Dritëro Agolli të shumta kanë qenë aktivitet dhe mesazhet e figurave publike për mungesën e...

Për një këshill mbarëkombëtar për vitin e Skënderbeut

Nga Rexhep Qosja Qeveria e Shqipërisë e ka shpallur vitin 2018 Vit të Skënderbeut. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka propozuar themelimin e një komisioni të...

Ylli Dylgjeri i shkruan Rexhep Qoses: Tu zbardh mjekra e tu...

Intervista e dhënë dje nga Rexhep Qosja, i cili i dilte në mbrojtje Saimir Tahirit, ka shkaktuar polemika të shumta në opinion publik. Sigurisht që...

Rexhep Qosja: Rama? Uroj të mos paguajë çmimin e “vetmisë”

VRASJE E PARLAMENTARIZMIT! - Kështu e sheh Profesor Rexhep Qosja situatën e tanishme politike në Shqipëri, duke marrë shkas nga ngjarjet e fundit në...

Rexhep Qosja sulmon opozitën: Paria e PD-së iu thotë të huajve...

Akademiku Rexhep Qosja me rastin e shënimit të 105-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë, ka folur për Shqipërinë dhe Kosovën. Qosja në një intervistë...

Akademiku Qosja: Sot në Prishtinë ndodhi një masakër juridike

Nga Rexhep Qosja Sot, më 17 nëntor, në Prishtinë ndodhi një masakër juridike, që fyen rëndë drejtësinë, që fyen rëndë mendjen e shëndoshë, që fyen...

EDITORIAL

Ministri gjerman: Duam reforma konkrete e jo vetëm tortë për mua!

Që prej muajit qershor qeveria "Rama" ka deklaruar se Bashkimi Europian i ka hapur negociatat me Shqipërinë,...

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...