E premte, Shtator 21, 2018
Ballina Etiketimet Revista

Etiketim: revista

10 universitetet me imazhin më të mirë në botë

Revista britanike “Times Higher Education”, e cila boton një renditje vjetore të universiteteve globale, ka publikuar së fundmi 10 universitet me reputacionin më të...

Dua Lipa “joshëse” në revistën “Grazia”: Jam ylli i momentit… (FOTO)

22-vjeçarja, Dua Lipa pak ditë më parë kaloi në një nivel tjetër, tashmë si artistja e parë femër që kryeson klasifikimin britanik që nga...

Revista e njohur mahnitet me stilin e Dua Lipës

Këngëtarja me prejardhje nga Kosova, Dua Lipa ka pozuar për revistën “Allure”, e cila ka lavdëruar stilin e këngëtares që po bën famë në...

Gola dhe kallashë: Altin Dardha dhe bluza e Afrim Toles

Nga Sokol Balla* 70 vjet më parë Shqipëria do të futej në nëj fushë futbolli për herë të parë me kombëtaren e saj kuq e...

Motrat Kardashian në revistën e “kulturës bashkëkohore”

Kim dhe Khloe Kardashian janë fotografuar për revistën bi-vjetore gjermane “Yeezy Season”. Kjo e fundit është një revistë e “kulturës bashkëkohore”. Motrat e famshme shihen...

Artikulli i revistës gjermane për aktorin shqiptar: Shumë seksi!

Nik Xhelilaj po konfirmohet gjithnjë e më shumë si aktor në tregun ndërkombëtar të kinematografisë. Pas sukseseve të njëpasnjëshme në Turqi, me pjesëmarrjen e...

Gafa e revistës “Newsweek”, në kopertinë në vend të Trump është...

Donald Trump fitoi zgjedhjet dhe u bë presidenti 45-të i SHBA-ve. Por ka nga ata që e kanë ngatërruar këtë fakt. Revista amerikane Newsweek një...

Vipave ju shkatërrua pamja edhe pse përdorën “Photoshop”­(FOTO)

Personat e famshëm, paraqesin në kopertinat e revistave, jo veten pasi fotove i nënshtrohen ndërhyrjeve me “Photoshop”. Ndodh që gabimet e “Photoshop”­it të jenë edhe...

Vapa bën të sajën, modelja nudo mbi kalë (FOTO)

Emily Ratajowski mbetet ende një nga femrat më të kërkuara në industrinë e modës dhe sa herë që 25-vjeçarja publikon foto, interesi është më...

EDITORIAL

Zyrtarja e SHBA: SPAK dhe BKH do të bëjnë vettingun në politikë

Zv. Ndihmës Sekretarja e Shtetit, Elisabeth Millard zgjedh reformën në drejtësi si rrugën e vetme për të...

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...