E premte, Shtator 21, 2018
Ballina Etiketimet Reshjet e shiut

Etiketim: Reshjet e shiut

Shiu dhe stuhitë sjellin dy aksidente në Tiranë

Për shkak të reshjeve të shumta, dy aksidente janë regjistruar këtë të martë në rrugën e Rinasit në Tiranë. Njëri nga aksidentet ndodhi në Bërxull,...

Finalja e Botërorit, vetëm Putin në çadër, të tjerët në shi

Pas minutave shtesë, arbitri argjentinas Nestor Pitana, vërshëlleu, duke sinjalizuar kështu përfundimin e finales së Kampionatit Botëror të futbollit. Franca fitoi ndaj Kroacisë me rezultatin...

Këtë vit mungon vera përvëlusuese, vijojnë reshjet e shiut

Si rrallë herë dy muajt e konsideruar më të nxehtë për vendin tonë, korriku dhe gushti do të kenë këtë vit temperature nën 40...

Vera do të vonohet edhe ca… reshjet e shiut vijojnë edhe...

Edhe pse jemi në përfundim të muajit maj, sërish stina e nxehtë e verës do të qëndrojë larg sepse reshjet e shiut do të...

Klos, në një dhomë jetojnë 12 vetë

Janë 12 persona që jetojnë në një dhomë 16 metra katror. Reshjet e shiut të javës së kaluar i shembën shtëpinë familjes Aliaj në në...

Reshjet e shiut përmbytin Durrësin, vështirësohet qarkullimi (Video)

Janë dashur vetëm disa minuta shi që qyteti i Durrësit të përmbytet dhe rrugët të bëhen të pakalueshme. Gazetarja Klodjana Haxhiaj raporton për “BalkanWeb’ se...

Fier, reshjet e shiut përmbytin pompat e ujit të pijshëm

Nga reshjet  e dendura të rëna gjatë orëve të fundit ka përmbytje të tokave bujqësore  në disa Njësi Administrative  në Fier. Nga prefektura  bëhet...

Rikthehen reshjet e shiut në vend

Duke filluar nga sot pasdite territori i vendit do të mbizotërohet nga reshje shiu. Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit thotë se sot...

Rikthehen fuqishëm reshjet e shiut në gjithë vendin. Ja zonat më...

Reshjet e shiut do të vazhdojnë edhe gjatë ditës së sotme dhe nesër. Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimin për...

Reshjet e shiut, OSHEE: 90% e dëmtimeve në zona të thella...

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike po ndjek me vëmendje situatën e krijuar nga moti i keq me reshje shiu e erë që ka...

EDITORIAL

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota...

FORUM

Winston Churchill, Zyrih 1946: “Tani, unë ju them: Le të ngrihet Evropa!”

Duhet t’i jepet fund ndëshkimit. Duhet të vijë ai që Gladstone e quajti vite më parë “Akti...

BIRN: Frikë apo përplasje e brendshme: Marku shkëmben akuza me prokurorët

Nga Gjergji Erebara/BIRN/ Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku deklaroi të premten se frika është shkaku i...