E martë, Nentor 20, 2018
Ballina Etiketimet Reme Lala

Etiketim: Reme Lala

Ju bashkua PS-së, por Reme Lala bëhet ”opozitare” (FOTO)

Deputetja e PDIU-së, Reme Lala deklaroi pak ditë më parë se i bashkohet PS-së, por në votimet e seancës së djeshme për projektligjin për...

Diplomohet deputetja: ”Ëndrra të mëdha për të ardhmen” (FOTO)

Në zgjedhjet e 25 qershorit 2017, në listat për deputet partitë politike i dhanë hapësirë moshave të reja. Njëra prej tyre është Reme Lala,...

Shkrihet PDIU në Parlament. Dy deputetet i bashkohen Ramës

Edi Rama merr edhe dy deputetë, pa zgjedhje parlamentare. Tashmë numri i deputetëve të PS-së shkon në 76. Deputetja e Dibrës, Reme Lala nga...

Deputetja në panik nga era, paparaci i kap…(FOTO)

Ajo është një nga deputetet më të reja të kuvendit, e ardhur pas zgjedhjeve të 25 qershorit. Po flasin për deputeten e PDIU-së, Reme Lala,...

Zbulohet historia e dashurisë, kush është djali që i ka rrëmbyer...

Vetëm dy muaj pasi siguroi mandatin si deputete në zonën e saj në Dibër, Rema Lala, deputetja e re e PDIU-së, zyrtarizoi në fejesë...

“Shkoni në Dibër të merrni vesh të vërtetën”, ja ç’thotë deputetja...

PDIU e ndihmoi PS të marrë drejtimin e Bashkisë së Dibrës në zgjedhjet e pjesshme që u zhvilluan atje. Mirëpo, me vënien e të...

Deputetja e PDIU thirrje Ramës: Kontrolloni kryebashkiakun e Dibrës

Deputetja e Partisë për Drejtësi Integrim dhe Unitet, Reme Lala i ka kërkuar kryeministrit Rama në Kuvend, të kontrollojë për shkelje kryebashkiakun socialit të...

Balla i ”prish mendjen” deputetes së re të PDIU

Kryetari i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla është fotografuar duke biseduar me deputeten e PDIU-së, Reme Lala në seancën e sotme parlamentare, ku...

Kush është deputetja që shkon me çantë “Channel” në Kuvend (Foto)

Gjatë seancave plenare të Kuvendit shpesh bie në sy edhe veshja e zonjave dhe zonjushave deputete. Këtë javë vëmendjen ka tërhequr deputetja e re e...

Për herë të parë në Kuvend, Reme Lala: Emocionuese, do u...

Reme Lala, deputetja e PDIU në Qarkun e Dibrës, është më ligjvënësja me re e kësaj legjislature të Kuvendit. Gjatë një prononcimi për Report Tv,...

EDITORIAL

Ambasada e SHBA: Presim zbatimin e ligjit dhe për ish-ministrin Samir Tahiri

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka reaguar sot për vendimet e gjykatave në vend duke...

FORUM

Interpoli, fajin për dështimin e ka vetë Kosova

Nga Rexhep Qosja - Mjerisht Kosova dështoi edhe për të tretën herë për t’u bërë anëtare e organizatës...

SHBA pas zgjedhjeve, ja ç’do të ndodhë më tej

Nga Ashish Kumar Sen Demokratët rimorën drejtimin e Kongresit, ndërsa republikanët forcuan shumicën e tyre në Senat, në...