E shtunë, Janar 19, 2019
Ballina Etiketimet Rektorati

Etiketim: Rektorati

Rektorati njofton studentët: Do të zëvendësohen orët dhe do të shtyhet...

Rektorati i Universitetit të Tiranës njofton studentët në lidhje me hapat që do të ndërmarren pas bojkotimit të mësimit prej një muaji nga ana...

Studentët e Korçës të ndarë, të Shkodrës kërkesë Rektoratit

Ndonëse në Tiranë studentët vijojnë bojkotin e auditorëve dhe protestat për plotësimin 9 kërkesave të tyre duke përfshirë edhe anulimin e ligjit të arsimit...

Studentët tek rektorati në Vlorë: Do të qëndrojmë deri në fund

Kanë vazhduar protestën e tyre studentët në qytetin e Vlorës. Në orën 10.00 ata u grumbulluan para Rektoratit dhe u bëjnë thirrje të gjithë studentëve...

PD: S’e kapi Rektoratin me Shullazin, Rama po mashtron studentët

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa akuzoi kyeministrin Edi Rama se po mashtron studentët. Zhupa ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit, i cili i...

Studentët pa diploma – Rektorati: Së shpejti në dispozicion mbi 13...

Ky është shqetësimi i dhjetëra studentëve të fakultetit Histori-Filologji apo dhe në atë të infermierisë,  të cilët kanë mbaruar studimet në nivelin Bachelor, por...

EDITORIAL

Pangjashmëritë e rastit Lleshi dhe rastit Cakaj

Presidenti Meta brenda pak javëve tregoi se Kushtetuta dhe integriteti i Presidentit janë dy gjëra që nuk...

FORUM

Putini në Beograd – Asgjë e re nga aleanca e vjetër

Prof. Lisen Bashkurti - Mbas një procesi parapërgaditor të gjatë Presidenti Putin erdhi në Serbi, ose thënë në...

“Bëhuni gati për fjalën e radhës, bashkim”

Nga Veton Surroi Teksti i këngës për bashkim tingëllon më së qarti serbisht. 1. Në vitin 2018 u legjitimua fjala...