E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Reforma

Etiketim: reforma

Reforma, Çuçi: PS, vendim politik, të pilotojmë teknologjinë në 2019

Bashkëkryetari socialist i Komisionit të Reformës Zgjedhore, Bledi Çuçi, konfirmon se amendamentet janë duke u shkruar, por votimi parashikohet për në dhjetor. "Kemi nisur tashmë...

“The Washington Times” godet Ramën: Reforma malinje e ktheu Shqipërinë në...

The Washington Times godet sërish qeverinë shqiptare. Një shkrim tjetër ka pasuar atë për ambasadorin amerikand Donald Lu, për të cilin u tha se...

Burokracitë/ Reforma e derregullimit, preket peshkimi dhe bujqësia

Së shpejti Ministria e Bujqësisë finalizon fazën e dytë të reformës së derregullimit e cila synon minimizimin e dokumenteve të kërkuara dhe reduktimin e...

Rama: Drejtësia peng, shteti në prag të rënies!

... mirë që kemi komisionerin për zgjerimin, atë Hahn-in e Europës që vjen e shkon e prapë vjen! Si personazh i ERT-së. Vjen e...

Vasili: Rama, të huaj dhe diplomatë kapën sistemin e Drejtësisë

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, shkruan se maxhoranca zhbëri Reformën konsensuale në Drejtësi. Në një postim në facebook, Vasili shkruan se...

Pjesë e bllokut të BE-së, Shqipëria të arrijë…

Presidenti francez, Emmanuel Macron e ka bërë të qartë se asnjë nga shtetet e Ballkanit Perëndimor që kërkon anëtarësimin në BE, nuk duhet të...

LIVE/Juncker në Tiranë, Rama: I kemi bërë detyrat e shtëpisë

Presidenti i Komisionit Europian, pas takimit me kreun e qeverisë Edi Rama, kanë dalë në një konferencë për shtyp. Në fjalën e tij, Rama...

Reforma në polici? Veliu: Do të ketë vetëm ristrukturim

Vettingu në Policinë e Shtetit, nuk do të pasojë me reforma, por vetëm me ristrukturim. Të paktën këtë ka shprehur kreu i policisë së...

Zgjerimi i BE, ambasadorja Schütz: Bëni reforma bindëse

Ambasadorja gjermane, Susanne Schütz ka folur sot lidhur me Strategjinë e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor, e cila u prezantua dje nga Komisioni Europian,...

LSI, votë kundër reformës së ujit. Panariti: Rëndon fermerët me taksa

LSI shpreh qendrimin kundër reformës së ujit të bërë publike nga qeveria dhe që po diskutohet në komisionet parlamentare. Pas mbledhjes së grupit, deputeti i...

EDITORIAL

Prestigjozja ‘The Economist’ numëron arsyet përse nuk do të ndryshojnë kufijtë Serbi-Kosovë

Në muajin gusht, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi, njoftuan në një...

FORUM

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...