E hënë, Shtator 24, 2018
Ballina Etiketimet Reforma zgjedhore

Etiketim: reforma zgjedhore

Partitë opozitare: Të përmbyllet reforma zgjedhore

Pak pas mbledhjes së grupit parlamentar të PD, partitë opozitare janë ulur në një tryezë, ku kanë parashtruar disa kërkesa, ku mesohet se ata...

Reforma zgjedhore, ish-Kreu i KQZ: PS e ka në dorë, opozita...

Ish-kryetari i KQZ, Kristaq Kume tha se reformën zgjedhore e ka në dorë vetëm mazhoranca. I ftuar në studion e lajmeve të Ora News,...

U “ndëshkua” nga Berisha, PS i beson Reformën Zgjedhore ish-deputetit të...

Burime pranë ambasadës gjermane zbardhin për Report Tv emrat e ekspertëve që po shkruajnë draftet për reformën zgjedhore. Gazetarja e Report Tv, Esiona Konomi thekson se...

Reforma Zgjedhore, Bylykbashi sqaron nëse ka një marrëveshje PD-PS

Deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, thotë se nuk ka asnjë marrëveshje midis dy partive të mëdha për sistemin zgjedhore, as të fshehtë dhe...

Raporti i Komisionit të Venecias: PD-PS, pakt për sistemin zgjedhor

Partia Socialiste dhe Partia Demokratike kanë arritur një pakt mes tyre për të mos e prekur sistemin zgjedhor aktual proporcional kombëtar, edhe pse kërkesat...

Reforma zgjedhore, duhet një sistem Proporcional Kombëtar

Nga: Ylli Manjani Sa më shumë kalon koha, aq më tepër bindem me prova se zgjedhjet (dmth votimet) në Shqipëri janë të PANDERSHME (unfair). Të lira...

Ultimatumi i OSBE: Reforma elektorale të bëhet para zgjedhjeve vendore

Nat Parry, drejtori i zyrës së shtypit për Përfaqësuesit Special të OSBE në Danimarkë, flet në një intervistë për gazetën “Shekulli”, në lidhje me...

Votimi i emigrantëve dhe teknologjia, PD-PS i shtyjnë për në 2021

Zbardhet procesverbali i mbledhjes së Komisionit të Posaçëm të Reformës Zgjedhore, më 6 qershor 2018. Katër ekspertë të OSBE-së prezantojnë të mirat dhe të...

Reforma Zgjedhore/Çuçi e Bylykbashi letër Ruçit: Na duhen edhe 6 muaj...

Komisioni i Posaçëm i Reformës Zgjedhore, kërkon edhe 6 muaj shtesë për të përmbyllur punën e tij. Dy bashkëkryetarët, Bledi Çuçi e Oerd Bylykbashi...

Reforma zgjedhore, Çuçi: Duhen diskutime për rolin e medias gjatë fushatës...

Komisioni i posaçëm për Reformën Zgjedhore është mbledhur sot mbi bazën e rekomandimit të OSBE/ODIHR për të diskutuar mbi rolin e medias gjatë fushatës...

EDITORIAL

Lapsaxhinjtë, Teatri Kombëtar dhe hidrocentralet mbi Valbonë

Këto ditë po zien debati për Godinën e Teatrit Kombëtar dhe hidrocentralet që po ndërtohen mbi Valbonë. Nëse...

FORUM

Dëmet që Serbia i shkaktoi Kosovës në luftë, mbi 22 miliardë euro

Mbi 22 miliardë euro llogariten dëmet e luftës që Serbia ka shkaktuar në Kosovë para dhe gjatë...

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...