E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Recep Tayyip Erdogan

Etiketim: Recep Tayyip Erdogan

Turqia nis punimet për sistemin kombëtar të mbrojtjes ajrore

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, deklaroi se “Turqia ka nisur punimet për formimin e sistemit kombëtar të mbrojtjes ajorore nga raketat me rreze të...

Erdogan flet për një rrezik: Kujdes nga valuta e huaj

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, u bëri thirrje vendeve afrikane të bëjnë tregti dhe biznese të përbashkëta me Turqinë duke përdorur monedhat vendase,...

Erdogan kërkesë Merkelit: Dua ekstradimin e gylenistëve

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, të premten i bëri thirrje Berlinit të ekstradojë ata që ai i quan përkrahës të klerikut Fethullah Gulen dhe...

Erdogan paralajmëron: Në Idlib mund të ndodhë një masakër serioze nëse...

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, paralajmëroi se sulmi në provincën Idlib të Sirisë mund të shkaktojë “masakër”. Komentet vijnë teksa forcat qeveritare siriane po...

Erdogan: Do bëjmë një ushtri të fortë për mbrojtjen e vendit

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, deklaroi se Turqia nuk do të mjaftohet vetëm nga shpëtimi i ushtrisë nga shqetësimet e organizatave terroriste, por do...

Përplasjet e dhunshme, qyteti heq statujën e Erdoganit

Autoritetet e qytetit gjerman Wiesbaden, kanë hequr një statujë të madhe të artë të presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan, pas përplasjeve që nxiti ajo...

Erdogan bojkotim të pajisjeve elektronike amerikane

Turqia do të bojkotojë produktet elektronike të Shteteve të Bashhkuara të Amerikës, që kanë vendosur sanksione dhe kanë rritur tarifat mbi Ankaranë. Presidenti turk, Recep Tayyip...

Erdoğan: E pamë lojën tuaj, nuk frikësohemi

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, deklaroi se “ndaj atyre që i kanë hapur luftë tregëtare të gjithë botës dhe që kanë përfshirë vendin...

Arma e veçantë që mbron Erdoganin (VIDEO)

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, është një nga liderët që ruhet me masat më të rrepta të sigurisë në botë. Por, tentativa e fundit...

Pasi mori gjithë pushtetet Erdogan flet prerë: Lufta do jetë kundër...

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, përsëriti qëndrimin e tij në luftën kundër terrorizmit, duke thënë se kjo luftë do të vazhdojë të jetë...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...