E shtunë, Shkurt 23, 2019
Ballina Etiketimet Raporti

Etiketim: raporti

Banka e Shqipërisë/ Raporti: Nga depozitat “fluturuan” 158 milionë euro në...

Gjatë gjashtë muajve të parë të vitit, depozitat e shqiptarëve nëpër banka u rudhën me 1.7%, ose rreth 20 miliardë lekë, në nivelin 1.146...

Shqiptarët të stresuar – Raporti i “Gallup”, në krye të Europës...

Shqipëria dhe shqiptarët klasifikohen ndër vendet dhe popujt me nivelin më të lartë të stresit dhe shqetësimeve në Europë por edhe më gjerë. Harta,...

The Economist: Shqipëria e para në botë për përdorimin e kokainës

Revista prestigjioze ndërkombëtare "The Economist" i ka kushtuar një artikull të veçantë përdorimit të kokainës. Përmes një reportazhi të shkurtër me titull: "Pse kartelet po...

Shqipëria vendi i parë për prodhimin dhe trafikimin e kanabisit në...

Shqipëria ishte vendi i origjinës së shumicës së marihuanës për tregjet italiane dhe evropiane në 2017, sipas një raporti të publikuar javën e kaluar...

Raporti i CIA-s, Basha: Shqiptarët s’e meritojnë një kryeministër të lidhur...

Pas raportit vjetor të CIA-s, për Shqipërinë, ka reaguar edhe kryetari i partisë demokratike Lulzim Basha. Në raportin e CIA, thuhet qartë se Shqipëria vijon...

Ura “Morandi”, raporti i 2017-s: Nuk paraqet probleme

Pas tragjedisë në Genova, vendin e ka zënë zemërimi dhe kërkesa e llogarisë. Jo më larg se përpara 10 muajsh, punonjësit e Mbrojtjes Civile...

Francë, 30% e urave rrezikojnë shembjen, raporti sipas mediave franceze

Nga 12 000 urat e menaxhuara nga shteti francez, një e treta e tyre kanë nevojë për riparime, sipas një raporti që do të...

Raporti/ Ministria e Drejtësisë ‘bum’ ankesash por edhe ndëshkimesh. Kush janë...

Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot raportin e nismës për bashkëqeverisje me qytetarët që me sa duket iu ka dhënë zgjidhje shumë shqiptarëve për...

Raporti i DASH, Malaj: Qeveria të marrë masa urgjente nëse do...

Pas konstatimit të raportit të Departamentit Ametrikan të Shtetit se Shqipëtria mbetet vend i vështirë për të investuar ish-ministri i Financave Arben Malaj sygjeron...

Indeksi i Ligjit dhe Sigurisë: Shqipëria më e pasigurta në Ballkan

Më shumë se dy në çdo tre njerëz në mbarë botën thonë se kanë besim tek policia e tyre lokale (69%) dhe ndihen të...

EDITORIAL

Në tetor 2019 zgjedhje vendore dhe parlamentare, ndryshe parizienët do shikojnë nga Tirana

-Zgjedhjet e datës 30 qershor duket se  nuk do zhvillohen, pasi deri atëhere do jetë krijuar qeveria...

FORUM

Astrit Patozi: Shqipëria nuk do digjet, Rama e Basha hëngshin kokën me njëri-tjetrin

Nga Astrit Patozi SHQIPËRIA NUK DO TË DIGJET, EDHE PSE "BIJTË E SHQIPES" I KANË MARRË NË DUAR...

Sonila Meço: Shqiptarëve u ka “ngordhur” nervi i protestës

Nga Sonila Meço “Anketa Europiane e Cilësisë së Jetës e hartuar nga Komisioni Europian, në shtatorin e kaluar...