E entje, Shtator 20, 2018
Ballina Etiketimet Raporti

Etiketim: raporti

Raporti/Dhuna ka kosto, ja sa dollarë harxhon shteti për person

Në Shqipëri kosto e dhunës vlerësohet të jetë 315 dollarë për person ose sa 3.8 % e Prodhimit të Brendshëm Bruto (PBB). Vlerësimi ka...

Vetëvrasjet/ Ja si krahasohet Shqipëria me Europën. Tek ne meshkujt më...

Vetëvrasja është një nga fenomenet më të dhimbshme të shoqërisë dhe gjerësisht i përhapur. Ndër arsyet kryesore që listojnë psikologët është gjenetika, por edhe...

Raporti i Eurostat: Shqiptarët me më pak makina për banorë në...

Shqipëria vijon të jetë vendi europian me numrin më të ulët të automjeteve për 1000 banorë, tregues ky që tregon se niveli i jetesës...

Dera e BE e mbyllur edhe 1 vit, ministri i Holandës:...

Ministrat e BE-së shtyne vendimin per negociatat e Shqipërisë dhe Maqedonisë. Dy vendet e Ballkanit duhet të bëjnë përparim në përmirësimin e sundimit të ligjit...

Shqiptarët kursehen për ushqime, shpenzojnë për “luks”

Edhe pse gati gjysma e shpenzimeve të familjeve shqiptare shkojnë për ushqime ato janë treguar të kursyera në tremujorin e parë të vitit 2018,...

Shqipëria po bëhet “zonjë” e një droge më të fortë?

Raporti vjetor i Drogave 2018, i sapopublikuar nga UNODC (Zyra e Kombeve të Bashkuara për Drogën dhe Krimet), nuk ka pasur ndonjë risi për...

KE na “nxjerr bojën”: Shumica e shqiparëve vishen me rroba “gabi”

Mbahemi si ndjekës të modës dhe konsumatorë të mëdhenj të veshjeve firmato dhe të trendeve të fundit, mirëpo si duket ky është një perceptim...

Aeroportet, Raporti: Shqipëria bëri më pak se Rajoni

Lidhja mes tyre e aeroporteve në vendet e Europës është zhvilluar shumë gjatë 10 viteve të fundit, duke bërë që qytetet dhe rajonet të...

Draft-raporti për Shqipërinë, Fleckenstein: Janë përmbushur 5 prioritetet kyçe

Komiteti i Jashtëm i Parlamentit Europian për Shqipërinë ka publikuar raportin mbi Shqipërinë, të cilin ia ka adresuar Këshillit të Ministrave të Bashkimit Evropian....

Raporti i Komisionit të Venecias dhe KiE: Projekt pilot për votimin...

Të ndodhur ende në fazën e këshillimit me ekspertët e huaj, komisioni i reformës zgjedhore ka shqyrtuar një raport të përpiluar nga ekspertë të...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...