E martë, Nentor 13, 2018
Ballina Etiketimet Raporti

Etiketim: raporti

KE: Rriten me 22.4 % investimet në Shqipëri, shqetësim kredidhënia

Një raport i fundit i drejtorisë ekonomike të Komisionit Europian konstaton një rritje të investimeve të huaja direkte në Shqipëri në masën 22.4 %....

Raporti i BSH – Rritet besimi i biznesit tek ekonomia

Treguesi i ndjesisë ekonomike ka shënuar rritje me 8.5 pikë gjatë tremujorit të tretë të vitit 2016. Të dhënat e Bankës së Shqipërisë tregojnë se...

Raporti i “Frontex”: Mafia shqiptare shumë e fuqishme, ja si është...

Një raport i taksforcës evropiane për mbrojtjen e kufijve, “Frontex”, tregon se mafia shqiptare është shumë e fuqishme dhe sidomos dominuese në trafikimin e...

Këshilltari i Ramës, Endri Fuga replikon me gazetarin e “Huffington Post”

Një shkrim i botuar sot në “Huffington Post” nga gazetari Luke DCoffey hidhte dyshime për lidhje mes institucioneve dhe grupeve të trafikut të drogës. Gazetari shkruan...

Shqipëria vlerësohet nga Banka Botërore,

Banka Botërore publikoi raportin “Standardet dhe Rregullat e Prokurimeve të PPP-ve 2017”. Ky raport për herë të parë përfshin edhe Shqipërinë, duke dhënë një vlerësim se...

FMN publikon raportin e Ekonomisë Globale 2016, Shqipëria rritje 3.4 %

Fondi Monetar Ndërkombëtar mbetet konstant në rishikimin e tij lidhur me rritjen ekonomike të Shqipërisë për vitin 2016. Në raportin e Ekonomisë Globale 2016,...

Shqiptarët “mishngrënës”, studimi: Në Shqipëri ka 5 restorante me ushqim vegjetariane

Të jesh vegan në Shqipëri nuk është edhe aq e lehtë. Restorantet ku mund të konsumosh ushqim vegjetarian numërohen me gishtat e njërës dorë,...

Raporti – AI:Vendet e pasura të ndihmojnë në krizën e refugjatëve

Raporti vjetor i Amnesty International tregon se vendet e pasura nuk po ndihmojnë aspak në përballimin e krizës së refugjatëve, pasi shumica e tyre...

Tahiri: Spekulim mediatiko-politik për hashashin

  Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri: Po luftojmë edhe me ata që kanë nxitur kultivimin e lëndëve narkotike Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, i ka cilësuar...

Policia kundër Kokëdhimës: S’ka raport sekret për drogën në Shqipëri. Lajmi...

Policia e Shtetit reagon fort ndaj një lajmi të dhënë në gazetën e Kokëdhimës, “Shekulli”, sipas të cilës ka një raport sekret për kultivimin...

EDITORIAL

Rama pranon fajin: Kushtetutën e shkela!

Kryeministri ka vetëm një rrugëzgjidhje; t’i kërkojë falje publike Presidentit për sulmet e padrejta dhe të lirojë...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...