E dielë, Shtator 23, 2018
Ballina Etiketimet Raporti

Etiketim: raporti

Shqiptarët të stresuar – Raporti i “Gallup”, në krye të Europës...

Shqipëria dhe shqiptarët klasifikohen ndër vendet dhe popujt me nivelin më të lartë të stresit dhe shqetësimeve në Europë por edhe më gjerë. Harta,...

The Economist: Shqipëria e para në botë për përdorimin e kokainës

Revista prestigjioze ndërkombëtare "The Economist" i ka kushtuar një artikull të veçantë përdorimit të kokainës. Përmes një reportazhi të shkurtër me titull: "Pse kartelet po...

Shqipëria vendi i parë për prodhimin dhe trafikimin e kanabisit në...

Shqipëria ishte vendi i origjinës së shumicës së marihuanës për tregjet italiane dhe evropiane në 2017, sipas një raporti të publikuar javën e kaluar...

Raporti i CIA-s, Basha: Shqiptarët s’e meritojnë një kryeministër të lidhur...

Pas raportit vjetor të CIA-s, për Shqipërinë, ka reaguar edhe kryetari i partisë demokratike Lulzim Basha. Në raportin e CIA, thuhet qartë se Shqipëria vijon...

Ura “Morandi”, raporti i 2017-s: Nuk paraqet probleme

Pas tragjedisë në Genova, vendin e ka zënë zemërimi dhe kërkesa e llogarisë. Jo më larg se përpara 10 muajsh, punonjësit e Mbrojtjes Civile...

Francë, 30% e urave rrezikojnë shembjen, raporti sipas mediave franceze

Nga 12 000 urat e menaxhuara nga shteti francez, një e treta e tyre kanë nevojë për riparime, sipas një raporti që do të...

Raporti/ Ministria e Drejtësisë ‘bum’ ankesash por edhe ndëshkimesh. Kush janë...

Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot raportin e nismës për bashkëqeverisje me qytetarët që me sa duket iu ka dhënë zgjidhje shumë shqiptarëve për...

Raporti i DASH, Malaj: Qeveria të marrë masa urgjente nëse do...

Pas konstatimit të raportit të Departamentit Ametrikan të Shtetit se Shqipëtria mbetet vend i vështirë për të investuar ish-ministri i Financave Arben Malaj sygjeron...

Indeksi i Ligjit dhe Sigurisë: Shqipëria më e pasigurta në Ballkan

Më shumë se dy në çdo tre njerëz në mbarë botën thonë se kanë besim tek policia e tyre lokale (69%) dhe ndihen të...

Çfarë po ndodh? 7 ngarkesa me pula të ngordhura nga Greqia

Një raport i thelluar për sigurinë ushqimore në vend pritet të nxjerrë fakte tronditëse mbi cilësinë e tyre. Zyra e Mbrojtjes së Konsumatorit paralajmëron...

EDITORIAL

Policia arreston grupin kriminal më të rrezikshëm

Nën drejtimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, policia shqiptare arriti të bëjë...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...