E mërkurë, Nentor 21, 2018
Ballina Etiketimet Ramush Haradinaj

Etiketim: Ramush Haradinaj

Haradinaj shuan zërat: Pas dy muajve hiqen vizat për Kosovën

Ndërsa janë shtuar zërat që thonë se vizat nuk liberalizohen para vitit 2020, kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka dhënë një afat rekord për...

Presidenti Meta takohet me Kryeministrin Haradinaj në Nju Jork

Gjatë qëndrimit në Nju Jork, Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta dhe kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj zhvilluan një takim. Meta ka publikuar një foto dhe...

Haradinaj: Shkëmbimi i territoreve na pamundëson anëtarësimin në BE

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në një intervistë për New Atlanticist ka deklaruar se plani i presidentit, Hashim Thaçi për shkëmbimin e territoreve është...

Haradinaj kërkon mbështetje për Kosovën në UNESCO

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë vizitës zyrtare në SHBA, ka takuar Ed Feulner, president nderi i “Heritage Foundation”, me të cilin ka biseduar...

Haradinaj: Kufijtë janë vendosur me luftë dhe ndryshojnë vetëm me luftë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi sot se debati për ndryshimin e kufijve është i rrezikshëm për Kosovën dhe gjithë Ballkanin. Në një intervistë dhënë...

Haradinaj: Korrigjimi i kufijve na kthen në të kaluarën

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, komenton sërish për idenë e korrigjimit të kufinjve në kuadër të marrëveshjes përfundimtare me Serbinë. Përmes një prononcim për mediat...

Korrigjimi i kufijve, Haradinaj: Kthehemi në të kaluarën tragjike

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se korrigjimi i kufijve rrezikon kthimin në të kaluarën tragjike, ndërsa bisedimet me Serbinë duhet të çojnë në njohjen...

Haradinaj ia merr këngës: “Shqipëri moj trime, të ka zili bota”...

E ftuar pasditen e së premtes në “Ftesë për 5” në Top Channel ishte Anita, bashkëshortja e Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Teksa po fliste...

Ditë historike për Kosovën! Haradinaj: Së shpejti do të lëvizni lirshëm...

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj reagon pas votimit pro në Parlamentin Europian për liberalizmin e vizave për Kosovën. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Haradinaj...

Ramush Haradinaj: Loja me kufij, eksperiment i rrezikshëm

Kryeministri i Kosoves, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së Qeverisë u pyet nga gazetarët nese ai përkrah si kryeministër rezolutën e propozuar nga përfaqësuesit e...

EDITORIAL

SHBA kundër kryeministrit Rama, s’ka falje për Tahirin

Ambasada Amerikane në Tiranë ka dalë dje hapur kundër qëndrimit të kryeministrit Edi Rama lidhur me procesin...

FORUM

Rusia nuk është aleate por shfrytëzuese e Serbisë

Nga Janusz Bugajski - Ndryshe nga besimi i përgjithshëm, Serbia dhe Rusia nuk kanë një aleancë të ngushtë...

Shumë lajme në median online janë vetëm shpifje

Nga Bernd Borchardt* Prezenca e OSBE-së në Shqipëri është e përfshirë në zhvillimin e medias në Shqipëri që...