Ballina Etiketimet Ramush Haradinaj

Etiketim: Ramush Haradinaj

Haradinaj s’lëviz nga qëndrimi për taksën

Kryeministri kosovar Ramush Haradinaj nuk ka lëvizur qëndrimin e tij rreth çështjes së taksës 100% ndaj mallrave serbe. Kryeparlamentari Kadri Veseli, njëherësh kryetar i PDK-së,...

Haradinaj: Duhet të jemi të sinqertë me Amerikën dhe Evropën

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, sërish theksoi se taksa 100% për produktet nga Serbia dhe Bosnja dhe Hercegovina do të qëndrojë deri në njohjen...

Haradinaj: Nëse prishet koalicioni taksa mbetet deri në verë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj tha se nëse prishet koalicioni qeverisës dhe shpallen zgjedhjet e parakohshme, atëherë taksa do të mbetet deri në verë. Haradinaj...

“Taksa do të hiqet për arsye politike”

Taksa e 21 nëntorit, e cila shënon kushtëzimin e parë të Kosovës kundrejt Serbisë po vihet në pikëpyetje ditëve të fundit. Përveç krerëve të Bashkimit...

Hahn ofrohet ndërmjetësues në dialogun Kosovë-Serbi

Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi në BE, Johannes Hahn është ofruar në rolin e ndërmjetësuesit për shkrirjen e akullit në dialogun mes Kosovës dhe...

“Nikada për njohjen?”, Haradinaj: Ne themi “kurrë” për taksën

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pak pas mbledhjes së qeverisë deklaroi se nuk ka ndërmend të tërhiqet nga vendimi për taksën ndaj mallrave serbe. I...

100-vjetori i vdekjes së Ismail Qemalit, Haradinaj: Frymëzim!

Në kuadër të 100-vjetorit të vdekjes së Ismail Qemalit, ka reaguar kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj. Përmes një postimi në "Facebook", Haradinaj e ka cilësuar...

100-vjetori i vdekjes së Ismail Qemalit, Haradinaj: Frymëzim

Në kuadër të 100-vjetorit të vdekjes së Ismail Qemalit, ka reaguar kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj. Përmes një postimi në facebook, Haradinaj e ka...

Haradinaj: Shqiptarët nuk japin nga toka dhe e drejta e tyre

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në kuadër të 120-vjetorit të themelimit të Lidhjes së Pejës ka marrë pjesë në homazhe tek shtatorja e atdhetarit...

Haradinaj: Shqiptarët nuk japin nga toka dhe e drejta e tyre

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në kuadër të 120-vjetorit të themelimit të Lidhjes së Pejës ka marrë pjesë në homazhe tek shtatorja e atdhetarit...

EDITORIAL

Presidentit Meta për “Deutsche Welle”: Opozita një hap pas, kryeministri dy hapa prapa

Presidenti Meta ishte në Gjermani në Konferencën e Sigurisë, ku takoi kancelaren gjermane Merkel si dhe u...

FORUM

Andi Bushati: Donika Prela, një arsye më shumë pse duhen djegur mandatet

Nga Andi Bushati  - Në kulmin e debateve për djegjen e mandateve të opozitës, një ngjarje në dukje...

Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese

Nga Albert Vataj SOT 28 VITE MË PAS Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese Cili...