E mërkurë, Nentor 21, 2018
Ballina Etiketimet Ramush Haradinaj

Etiketim: Ramush Haradinaj

Sot Franca vendos për fatin e Haradinajt, pritet lirimi me kusht

Sot pritet që të dalë para Gjykatës në Francë kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Avokati mbrojtës i Ramush Haradinajt deklaroi para...

Arrestimi i Haradinajt, pse bota po përbuz shqiptarët?

...Këto burgosje dhe këto përbuzje që i bëhen shqiptarisë, nuk tregojnë vetëm fytyrën e shëmtuar të Evropës, e cila jo njëherë e ka shpërblyer...

Franca është edhe e shqiptarëve!

Në këtë acarim nervash, sidomos në Kosovë, rrezikojmë tu bëjmë serbëve jo dashamirës, një dhuratë shumë të madhe duke u vetshpallur si “antifrancezë”, kur...

Të rinjtë, protestë para Ambasadës Franceze: Drejtësi për Haradinaj

(Në foto: Protesta për lirimin e Haradinaj në Prishtinë) Një grup organizatash rinore do të zhvillojnë nesër një protestë për lirimin e ish-kryeministrit të Kosovës,...

Protestë në Tropojë kundër arrestimit të Ramush Haradinajt: Lironi heroin e...

Arrestimi i kreut të Aleancës për Ardhmërinë Kosovë, Ramush Haradinaj në Francë ka sjellë pakënaqësi dhe reagime nga përfaqtës politikë deh personazhe të njohur...

Daçiç kërcënon: Politikanët shqiptarë të mos luajnë me zjarrin

“Serbia ka informacione se diaspora shqiptare planifikon të pushtoi disa nga përfaqësitë diplomatike-konsullore të Serbisë, thotë shefi i diplomacisë”,- Ivica Daçiç. Sipas tij, qëllimi i...

Behgjet Pacolli me Ilir Metën: Ramush Haradinaj do kthehet shpejt në...

Ish-Presidenti i Kosovës dhe Kryetar i Partisë Politike Aleanca Kosova e Re, biznesmeni më i njohur në trojet shqiptare, dhe me tej, Behgjet Pacolli...

Franca: Arrestimi i Ramush Haradinajt nuk ka prapavijë politike

Një zëdhënës i Ministrisë së Jashtme të Francës, Romain Nadal, tha të hënën në Paris se “veprimi ligjor ndaj Ramush Haradinajt nuk ka dimensione...

Thaçi, Rama dhe arrestimi i Haradinajt

Dhe është kjo garë e ethshme e Tiranës dhe Prishtinës për bisedime me Beogradin në kohën kur Thaci dhe Rama duhet të nguteshin për...

Avokati: Të enjten jepet vendimi lirim me kusht për Haradinajn

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, të enjten pritet të dalë sërish para trupit gjykues francez, bëri të ditur avokati i...

EDITORIAL

SHBA kundër kryeministrit Rama, s’ka falje për Tahirin

Ambasada Amerikane në Tiranë ka dalë dje hapur kundër qëndrimit të kryeministrit Edi Rama lidhur me procesin...

FORUM

Standardi 13 mln dhe borxhi i fshehur

Nga: EDUARD ZALOSHNJA Segmenti i Rrugës së Kombit, Rrëshen-Kalimash, pati një kosto mesatare prej 13 milionë eurosh për...

Behgjet Pacolli, si pasqyrë e dështimit të shtetit të Kosovës

Nga Berat Buzhala - Ne jetojmë në një shtet ku gjysma e ministrave kanë aktakuza, duke e përfshirë...