E martë, Shtator 18, 2018
Ballina Etiketimet Ramush Haradinaj

Etiketim: Ramush Haradinaj

Haradinaj: Diskutimi mbi kufijtë e territoret, ftesë për tragjedi të reja...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ritheksoi kundërshtimin e tij ndaj ideve për korrigjim kufijsh e shkëmbim territoresh, ndërsa presidenti Hashim Thaçi, tha se individë...

Haradinaj: Rishikimi i kufijve me Serbinë, sjell tragjedi të reja

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, pas takimit me Presidentin Hashim Thaçi mbrëmjen e djeshme, përmes një postimi në faqen e tij në Facebook shprehet...

Haradinaj: Nëse Thaçi e ka seriozisht, kemi probleme në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi sot pas pas mbledhjes së qeverisë, se Presidenti Hashim Thaçi nuk ka mandat që të diskutojë për kufijtë...

Ngjela: Edi Rama, një palaço panairesh që flet si Vuçiç për...

Shqipëria sot drejtohet nga një kryeministër mendjeshkurtër që urren shqiptarët, dhe flet si hallemadhi Vuçiç. Gjithsesi, e ka gjetur vendin ky palaço panairesh, do ta...

Haradinaj i quan pallavra deklaratat e Thaçit: Askush s’ta fal Preshevën

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur përsëri rreth mundësisë së shkëmbimit të territorit me Serbinë, dhe rreth korrigjimit të kufijve me shtetin serb....

Haradinaj: Kosova të mbrohet përballë kërcënimeve

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj sot ka marrë pjesë në takimin e parë të Grupit të punës për draftimin e Strategjisë së...

Pako me tritol në zyrën e kryeministrit

Në Zyrën e Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, është vendosur një pako nga “Xhorxh Majkëll”, në të cilën nuk kishte ndonjë dhuratë por dy...

Haradinaj mesazh nga Vlora: Kufijtë nuk preken, janë vendosur me luftë

Nga Vlora, qyteti i Pavarësisë, ku ndodhet sot për një vizitë, Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur për debatin që është hapur në...

Ramush Haradinaj mysafir i Vlorës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot viziton Bashkinë e Vlorës, gjatë të cilës do të zhvillojë një sërë aktivitetesh. Me këtë rast, Haradinaj do të...

Haradinaj: Vetëm Putinit i konvenon lëvizja e kufijve

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se vetëm presidentit të Rusisë, Vladimir Putinit, i shkon për shtati lëvizja e kufijve. Haradinaj ka folur kështu...

EDITORIAL

Prestigjozja ‘The Economist’ numëron arsyet përse nuk do të ndryshojnë kufijtë Serbi-Kosovë

Në muajin gusht, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi, njoftuan në një...

FORUM

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...