E mërkurë, Nentor 21, 2018
Ballina Etiketimet Ramush Haradinaj

Etiketim: Ramush Haradinaj

Haradinaj në Vjenë, kërkon liberalizimin e vizave

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ndodhet në një vizitë zyrtare në Austri, ndërsa gjatë takimit me kancelarin Sebastian Kurz ka kërkuar që liberalizimi i...

Haradinaj e pranon: Kemi faj për mosliberalizimin e vizave

Kryeministri i Kosoves Ramush Haradinaj gjatë një ligjëratë të mbajtur me studentët e Fakultetit Filozofik të Universitetit të Prishtinës ka pranuar që ndihet fajtorë...

Haradinaj: Besoj që këtë vit do ta marrim liberalizimin e vizave

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është shprehur i bindur se këtë vit do të marrin liberalizimin e vizave. “Qeveria po mundohet në mënyra të ndryshme...

Haradinaj: Hidhërimi i listës Serbe s’mund të rrëzojë qeverinë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është shprehur se Qeveria mund të bjerë por jo për shkak se ka marrë një vendim prej të cilit...

Haradinaj paralajmëron Thaçin: Të shkarkojmë nëse e prek territorin

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka paralajmëruar presidentin Hashim Thaçi, se rrezikon të shkarkohet nga posti i tij, nëse në dialogun me Serbinë bisedon...

Haradinaj publikon letrën e Merkel: Gjermania mbështet anëtarësimin e Kosovës në...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj thotë se Gjermania mbështet fuqishëm anëtarësimin e Kosovës në Interpol. Në facebook, Haradinaj ka bërë publike letrën që i ka...

Haradinaj: Thaçi të analizojë pjesëmarrjen në dialogun me Vuçiç

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se ka hezitime që çështja e liberalizimit të vizave të vendoset në agjendën e takimit të Këshillit...

Kosova vendos taksë ndaj produkteve serbe dhe boshnjake

Kryeministri Ramush Haradinaj ka bërë të ditur pas mbledhjes së Qeverisë se ka miratuar masat tregtare të importit për produktet që vijnë nga Serbia...

Haradinaj: Ideja për shkëmbimin e territoreve ka vdekur

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj nënvizoi edhe njëherë qëndrimin e tij se ideja për shkëmbim territoresh ka vdekur. Gjatë një takimi me kancelarin austriak...

Haradinaj: “Po” marrëveshjeve me Serbinë, “Jo” shkëmbim territoresh

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se është për një marrëveshje ligjore me Serbinë, por jo për shkëmbim territoresh apo ndryshim kufijsh. Haradinaj në...

EDITORIAL

Ambasada e SHBA: Presim zbatimin e ligjit dhe për ish-ministrin Samir Tahiri

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka reaguar sot për vendimet e gjykatave në vend duke...

FORUM

Behgjet Pacolli, si pasqyrë e dështimit të shtetit të Kosovës

Nga Berat Buzhala - Ne jetojmë në një shtet ku gjysma e ministrave kanë aktakuza, duke e përfshirë...

Interpoli, fajin për dështimin e ka vetë Kosova

Nga Rexhep Qosja - Mjerisht Kosova dështoi edhe për të tretën herë për t’u bërë anëtare e organizatës...