E martë, Shtator 25, 2018
Ballina Etiketimet Ramush Haradinaj

Etiketim: Ramush Haradinaj

Haradinaj: Kufijtë janë vendosur me luftë dhe ndryshojnë vetëm me luftë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi sot se debati për ndryshimin e kufijve është i rrezikshëm për Kosovën dhe gjithë Ballkanin. Në një intervistë dhënë...

Haradinaj: Korrigjimi i kufijve na kthen në të kaluarën

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, komenton sërish për idenë e korrigjimit të kufinjve në kuadër të marrëveshjes përfundimtare me Serbinë. Përmes një prononcim për mediat...

Korrigjimi i kufijve, Haradinaj: Kthehemi në të kaluarën tragjike

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se korrigjimi i kufijve rrezikon kthimin në të kaluarën tragjike, ndërsa bisedimet me Serbinë duhet të çojnë në njohjen...

Haradinaj ia merr këngës: “Shqipëri moj trime, të ka zili bota”...

E ftuar pasditen e së premtes në “Ftesë për 5” në Top Channel ishte Anita, bashkëshortja e Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Teksa po fliste...

Ditë historike për Kosovën! Haradinaj: Së shpejti do të lëvizni lirshëm...

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj reagon pas votimit pro në Parlamentin Europian për liberalizmin e vizave për Kosovën. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Haradinaj...

Ramush Haradinaj: Loja me kufij, eksperiment i rrezikshëm

Kryeministri i Kosoves, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së Qeverisë u pyet nga gazetarët nese ai përkrah si kryeministër rezolutën e propozuar nga përfaqësuesit e...

Haradinaj kritikon ambasadorët e Kosovës: Interesohuni për vendin tuaj

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë sot se dialogu nuk ka alternativë dhe se Kosova e Serbia duhet të arrijnë një marrëveshje. Haradinaj në...

Haradinaj: Përcaktimi i kufijve nuk është në juridiksionin e presidentit

Kryeministri i Kosoves, Ramush Haradinaj ka thënë se fuqitë e presidentit të Kosovës janë të qarta dhe se territoret dhe kufijtë nuk janë nën...

Haradinaj: I gatshëm të përleshem fizikisht me Albin Kurtin dhe këdo...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është shfaqur shumë i inatosur me deklaratat e bëra për të nga kundërshtarët e tij politikë, në veçanti nga...

Opozita e Kosovës bojkoton seancën e jashtëzakonshme, reagon Haradinaj: E gabuar

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka quajtur të gabuar bojkotin e opozitës në seancën e sotme të Kuvendit. Sa i përket faktit nëse...

EDITORIAL

Opozita me projektligj: Oligarkëve duhet verifikim, sekuestrim dhe penalizim

-Shifra që deklaron PD është e frikshme, pasi flitet për 2.2 miliardë euro abuzim me paratë e...

FORUM

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...