E premte, Shtator 21, 2018
Ballina Etiketimet Rames

Etiketim: Rames

Vrasja në Shkodër, Voltana Ademi mesazh Ramës: Mjaft më! Do mbani...

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi ka reaguar pas vrasjes së biznesmenit Arjan Ferracaku, 31 vjeç në zonën e Livadhes. Përmes një postimi...

Dibrani, Ramës: Me kullat merremi vetë, bëj rrugën.Thua i bëj të...

Të lodhur nga premtime të njëpasnjëshme por pa rezultat, banorët e Lurës kërkesën kryesore kanë rrugën. Shqetësimin ia shprehu ky djalë i ri kryeministrit Rama,...

Gjermanët rrëzojnë variantin e Ramës, “Der Spiegel”: Shqipëria opsioni më i...

Pavarësisht se kryeministri Edi Rama e mohoi krijimin e një kampi refugjatesh nga BE në Shqipëri, mediat gjermane shkruajnë se Shqipëria shihet si vendi...

Këshilltari i Ramës, Lleshi: Nuk ka kamp të ISIS në Shqipëri,...

Këshilltari i kryeministrit Edi Rama për sigurinë, Sandër Lleshi, i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News24 foli për rrezikun e...

Propozimi i ri për kuksianët: Paguani 3 euro në Rrugën e...

Nga 10 euro që do të jetë tarifa e zakonshme për të kaluar në rrugën e Kombit, qeveria synon ta ulë në 3 euro...

“Kuksianët”, qytetari-Ramës: Shteti fillon me arrestimin e atij që thotë “Nuk...

Qytetarë të shumtë, familjarë dhe deputetë të PD-së në këto momente po protestojnë para Gjykatës së Apelit në Shkodër ku në 11:00 pritet të...

Haradinaj: Edi Rama ndihmon Kosovën vetëm duke zhvilluar Shqipërinë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar për deklaratat e Edi Ramës në Kuvendin e Kosovës, gjatë festimeve të 10-vjetorit të Pavarësisë. Haradinaj është shprehur...

President i përbashkët/ Paloka-Ramës: Klouni bëri sërish deklaratën bombastike, por .

Deputeti demokrat, Edi Paloka e ka cilësuar lajthitjen e radhës, propozimin e bërë sot nga kryeministri Edi Rama, që Shqipëria dhe Kosova të kenë...

I quajti “matrapazë”, ja si i përgjigjet Ramës, Aleanca Kundër Importit...

Aleanca Kundër Importit të Plehrave, i është përgjigjur një deklarate të  kryeministrit Edi Rama të bërë pak ditë më parë, ku zërat kundër ligjit...

Basha shpërthen ndaj deklaratës së Ramës: I bëj thirrje t’i vërë...

Kreu i PD Lulzim Basha ka reaguar menjehërë pas komunikimit javor të kryeministrit Edi Rama, ku ky i fundit tha se do të shkojë...

EDITORIAL

Ambasadorja e SHB në OKB, Nikki Haley: Pozicionet nuk kanë ndryshuar për Kosovën

Ambasadorja e SHBA në OKB, Nikki Haley tha se pozicionet e qeverisë amerikane në lidhje me Kosovën...

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...