E shtunë, Shkurt 23, 2019
Ballina Etiketimet Ramazan

Etiketim: Ramazan

Veshje e papërshtatshme për Ramazan! Prezantuesja pushohet nga puna

Një prezantuese nga Kuvajti është pushuar nga puna pasi përdoruesit e Twitter zbuluan se fustani i saj ishte i papërshtatshëm për t'u veshur në...

Ramazani fillon më 16 maj 2018

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë, njofton të gjithë besimtarët se Muaji i Madhëruar i Ramazanit fillon ditën e mërkurë, më 16 maj 2018. Komuniteti Mysliman...

Kur nis muaji Ramazanit? 4 fakte që duhet të dini

Agjërimi është një nga “Pesë Shtyllat e Islamit”. Muaji i Ramazanit sipas kalendarit hënor, pritet të fillojë me 15 maj ditën e martë dhe të...

Ja kur nisi muaji i Ramazanit, 8 gjërat që nuk i...

Çdo vit për Ramazan, miliona myslimanë në të gjithë botën agjërojnë për 30 ditë nga mëngjesi në mbrëmje. Kjo realizohet në shenjë solidariteti me të...

Fiter Bajrami, besimtarët falin Namazin në sheshin e ri

Me përfundimin e muajit të Shenjtë të Ramazanit,pas 30 ditëve agjërim, lutje, adhurime, besimtaret muslimanë shqiptare, dhe ata në mbarë botën, po festojnë diten...

Terror gjatë muajit të Ramazanit, ja cilat shtete ka paralajmëruar ISIS

Një audio-mesazh që thuhet se vjen nga zëdhënësi i grupit militant Shteti Islamik u bën thirrje ndjekësve të kryejnë sulme në Shtetet e Bashkuara,...

Kush po vret? Sulmet terroriste zgjidhja tek…

Pyetja e parë pas sulmit terrorist vdekjeprurës në Londër është sigurisht: Kush është përgjegjës? Policia britanike ka vrarë tre të dyshuar por ende nuk...

Është Ramazan, mos ia thoni kurrë këto dikujt që agjëron

Jemi në muajin Ramazan, i cili është muaji i nëntë në kalendarin Islam. Gjatë  këtij muaji myslimanët kudo në botë agjërojnë nga lindja deri...

5 gjërat që nuk duhet t’ia thoni dikujt që agjëron

Ramazani është muaji i nëntë në kalendarin Islam, gjatë të cilit myslimanët përreth botës agjërojnë nga lindja deri në perëndim të diellit. Ata që...

Ramazani, për ata që nuk janë myslimanë, ndiqni këto 10 këshilla

Në mbarë botën jetojnë 7 miliardë njerëz, 22% e të cilëve, plot 1.6 miliardë pritet të agjërojnë nga lindja e diellit e deri në...

EDITORIAL

Në tetor 2019 zgjedhje vendore dhe parlamentare, ndryshe parizienët do shikojnë nga Tirana

-Zgjedhjet e datës 30 qershor duket se  nuk do zhvillohen, pasi deri atëhere do jetë krijuar qeveria...

FORUM

Astrit Patozi: Shqipëria nuk do digjet, Rama e Basha hëngshin kokën me njëri-tjetrin

Nga Astrit Patozi SHQIPËRIA NUK DO TË DIGJET, EDHE PSE "BIJTË E SHQIPES" I KANË MARRË NË DUAR...

Sonila Meço: Shqiptarëve u ka “ngordhur” nervi i protestës

Nga Sonila Meço “Anketa Europiane e Cilësisë së Jetës e hartuar nga Komisioni Europian, në shtatorin e kaluar...