E hënë, Shtator 24, 2018
Ballina Etiketimet Rama

Etiketim: Rama

Basha sulmon Ramën: Me ty në qeveri, krimi dhe oligarkët pasurohen

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha përmes një postimi në "Facebook" ka sulmuar kryeministrin Edi Rama, ndërsa e akuzon atë për lidhje me krimin. “Me...

Maqedonia ngre flamurin në Durrës. Zaev: Rama do të na japë...

Shqipëria do t’i japë Maqedonisë port në Durrës të cilin do ta shfrytëzojnë kompanitë nga Maqedonia për shkëmbim tregtar, ndërsa në të do të...

Pak ditë pasi shkoi në banesën e rrënuar, Rama jep lajmin...

Javën e kaluar Kryeministri Edi Rama vizitoi një familje në Shijak, e cila jetonte në një banesë të shkatërruar. Teksa vizitoi familjen e Hysen Zhupanit,...

Rama nis fushatën – Shpërndan libra falas: Mbajini me kujdes që...

Në vazhdën e fushatës kombëtare që u shpall dje nga Partia Socialiste, “E gjithë vëmendja tek ju”, për të promovuar librat falas nga klasa...

“Kënaqësi besoj legjitime”, Rama nxjerr videon me këtë informacion

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën sot duke ndarë me ndjekësit e tij në Facebook një video informuese me punën që është bërë për...

Berisha: Zbuloi informacionet për Taulant Ballën, Rama shkarkon drejtorin në SHISH

Ish-kryeministri Sali Berisha njofton se është shkarkuar një drejtor i SHISH me akuzën se ka informuar opozitën për “Toyota Yaris” të mbërritura në portin...

Rama mbledh Kryesinë e PS, PD dhe LSI mbledhje grupi në...

Partia Socialiste ka mbledhur paraditen e sotme Kryesinë e Partisë, ku përveç diskutimeve për sesionin e ri do të diskutojë dhe rendin e ditës...

Ekzekutimi në Shkodër, Salianji: Rama dhe kriminelët po terrorizojnë shqiptarët

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, ka reaguar pas ekzekutimit mafioz të ndodhur ditën e sotme në Shkodër. Gjatë një konference për mediat, nga...

I tregoi si shpëtoi vajzën nga mbytja, Rama “zhvesh” vlonjatin

Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga disa ministra të kabinetit qeveritar gjatë bilancit të sezonit turistik, një rëndësi të veçantë i ka kushtuar dhe...

Shantazhi ndaj gjyqtarit të Strasburgut, Kryemadhi: Rama i ka kthyer skandalet...

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, e ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News24, bëri fajtor kryeministrin Edi Rama...

EDITORIAL

Lapsaxhinjtë, Teatri Kombëtar dhe hidrocentralet mbi Valbonë

Këto ditë po zien debati për Godinën e Teatrit Kombëtar dhe hidrocentralet që po ndërtohen mbi Valbonë. Nëse...

FORUM

Dëmet që Serbia i shkaktoi Kosovës në luftë, mbi 22 miliardë euro

Mbi 22 miliardë euro llogariten dëmet e luftës që Serbia ka shkaktuar në Kosovë para dhe gjatë...

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...