E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Rama

Etiketim: Rama

Haradinaj: Nëse Rama do bashkimin le të përmbyllë Rrugën e Kombit

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në një intervistë për "Tempora" nga Sonila Meço në Ora News, tha se Kryeministri Edi Rama nëse do bashkimin...

“16 shkurti”, Braimllari: Rama të mbajë larg provokatorët nga protesta

Deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari në një dalje për media ka komentuar mbarëvajtjen e protestës së 16 shkurtit, e cila është organizuar nga opozita...

“Maqedonia e Veriut në NATO”, Bushati sulmon Ramën: Në relacion mungon...

Pas Komisionit të Ligjeve edhe Komisioni i Jashtëm miratoi protokollin për aderimin e Maqedonisë së Veriut në NATO. Edhe pse kritikat nuk munguan si...

“Putin-Trump paralajmërojnë luftë!”, si e luan Vuçiç propagandën

Që Shtetet e Bashkuara e kanë marrë seriozisht realizimin e qëllimit të tyre për arritjen e një marrëveshjeje Kosovë-Serbi brenda vitit, kjo nuk ka...

“Kavaja”, UNICEF dënon shfaqjen e identitetit nga Edi Rama: Shkakton trauma

Pas përdhunimit të  13-vjeçares në gjiminazin ‘Rilindja’ në Kavajë  ka reaguar edhe UNICEF. Përmes një  deklarate zyrtare  ‘UNICEF’ dënon jo vetëm dhunën seksuale, por...

Kryeministri në Ersekë, Berisha: Ramës i varën teneqen

Vizita e shefit të qeverisë në qytetin e Ersekës nuk ka kaluar pa marrë komente nga kundërshtarët  politikë.  Ish-kryeministri, Sali Berisha ka ironizuar me anë...

Denoncimi i Kryemadhit: Njerëzit e Ramës vodhën 5 milionë euro për...

Në kuadër të protestës së 16 shkurtit që do të mbahet në Tiranë, kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi zhvilloi këtë të...

Berisha: Rama shpëtoi nga dënimi përjetë mikun e tij, Dritan Dajti

Ish-kryeministri Sali Berisha akuzon kryeministrin Rama se shpëtoi nga burgimi i përjetshëm, Dritan Dajtin. Në një status në Facebook, Berisha thotë se Rama  ka nje...

Publikimi i pamjeve të prindërve, Gjosha: Rama shkeli ligjin dhe të...

Dekonspirimi nga kryeministri Edi Rama i fytyrave të prindërve të vajzës së mitur që u përdhunua në grup nga disa adoleshentë në Kavajë, vijon...

Denoncimi/ Rama frikë nga studentët! Ja çfarë ndodh në Korçë

Qyteti i Korçës është rrethuar ditën e sotme nga forca të shumta policie, për shkak të vizitës së kryeministrit Edi Rama. Sipas qytetarëve korçarë në...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Nesër qytetarët të marrin mbrapsht Parlamentin e vjedhur nga bandat

Nga Klevis Balliu Duke ndjekur dje disa emisione politike, konstatova klithmat e disa analistëve dhe antarëve të mazhorancës...

Klevis Balliu: Nesër qytetarët kanë detyrimin ndaj vendit të marrin mbrapsht Parlamentin

Nga KLEVIS BALLIU/  Duke ndjekur dje disa emisione politike, konstatova klithmat e disa analistëve dhe antarëve të mazhorancës...