E shtunë, Nentor 17, 2018
Ballina Etiketimet Rama

Etiketim: Rama

Basha reagon pas Ramës: Kur ke simbol hashashin, Shqiponja të duket...

Kreu i PD, Lulzim Bash ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama për heqjen e simbolit të Shqiponjës tek Dogana. Me një postim në...

Kryeministri Rama nxit lindjet: Bëni sa më shumë fëmijë (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar maternitetin e ri të ndërtuar në Sarandë. Shefi i qeverisë përmes një video të shpërndarë në rrjetet sociale shfaqet...

Ngërçi për Lleshin, ambasadorja franceze: Rama e Meta me eksperiencë, t’i...

Ambasadorja franceze nga Korça, e pyetur për ngërçin mes Ramës dhe Metës për dekretimin e ministrit të Brendshëm, u shpreh se Kushtetuta shqiptare është...

Pronat, Rama premton zgjidhje: Ka nisur verifikimi i titujve të pronësisë

Sarandiotëve, Edi Rama u tha se rruga Kardhiq-Delvinë është strategjike për nga impakti që do të sjellë në zhvillimin e zonës. “Është një zhvillim i...

Rruga Shkodër-Muriqan, Rama: Ka qenë program grabitjeje e gallate

Kryeministri Edi Rama, gjatë inspektimit të punimeve në aksin rrugor Shkodër Muriqan, është shprehur se deri dje ka qenë program grabitjeje dhe program gallate....

Berisha: Rama i tmerruar dhe i dhj…si Ramiz Alia në 1991,...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar emërimin e Sandër Lleshit në detyrën e ministrit të Brendshëm. Referuar edhe prezantimit që Rama i bëri në ministrinë...

“Platforma”, Rama: Po mbillet fara e vetëdijes në administratë

Kryeministri Edi Rama pohoi se është rritur numri i qytetarëve të cilët adresojnë në platformë  shqetësimet e tyre. Teksa prezantoi rastet e zgjidhur, shefi...

FOTO/ Çfarë s’u pa në seancën e jashtëzakonshme nga fjalimi i...

Në fjalën e tij në seancën e jashtëzakonshme të parlamentit, Kryeministri Edi Rama ishte i vetmi që mbajti fjalim, duke iu drejtuar Presidentit Ilir...

Rama publikon videon: Ecuria pozitive e treguesve në sektorin e energjisë...

Rama ka publikuar videon në facebook ku flet për ecurinë pozitive në sektorin e energjisë elektrike ku vijon ulja e humbjeve duke zbritur për...

Bamir Topi: Rama arrogant në marrëdhënie me të tjerët, nuk respekton...

Ish-presidenti Bamir Topi ka komentuar në “Open” vendimin e Metës për mosdekretimin e Sandër Lleshit si ministër të Brendshëm. Topi theksoi se mosdekretimi i Lleshit...

EDITORIAL

Kushtetuta u zbatua. Sandër Lleshi, ministër

-Dje ministria e mbrojtjes dërgoi me urgjencë në presidencë shkresën për largimin nga shërbimi aktiv ushtarak të...

FORUM

17 nëntori i Tiranës antifashiste

Nga Luan Rama, nënkryetar i LSI-së Tirana antifashiste sot kremton ditën e çlirimit prej pushtuesve nazifashistë. Tirana antifashiste...

Ç’gallatë idiote!

Nga Ylli Manjani  - Ç’gallatë! Gruevskin, mikun e Metës e paska ndihmuar Policia e Ramës të arratiset. Ndërkohë Meta kastile...