E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Rama

Etiketim: Rama

Fermeri: Duam drita se po zihemi me gratë. Rama: Bëji të...

Kryeministri Rama ditën e sotme është në një bashkëbisedim me fermerët e Munushtirës në Çorovodë. Banorët i kanë treguar kryeministrit shqetësimet e tyre. Ata...

Rama-skraparlinjve: Kur del Saliu, ju e çoni të Sinan Hoxha, e...

Me tone ironie e batuta ka folur kryeministri Edi Rama në takimin e sotëm me banorë të Çorovodës. Teksa ka folur për reformën në...

Rama mbledh ministrat socialistë në Gjirokastër

Ashtu siç u bë me dije mbrëmjen e djeshme, Kryeministri Edi Rama pas takimit në mesditë me banorë të Këlcyrës rreth orës 16:00 është...

Rama thërret në mbledhje jashtë Tiranës ministrat e PS-së dhe 61...

Kryeministri Edi Rama mbledh të dielën në Gjirokastër, ministrat e kabinetit qeveritar, që vijnë nga radhët e Partisë Socialiste. Ky takim i cili do...

Hafizi, Ramës: Përsheshi im është dija, kanabisi është i juaji

Deputetja e larguar nga PS Mimoza Hafizi i përgjigjet kryeministrit Rama: “Përsheshi im është dija, i juaji është kanabisi”. Nga foltorja e kuvendit ashtu siç kishte...

Noka për Ramën: Jepini një rrotë sallami në gojë, që ta...

Kryeministri Edi Rama nga foltorja e Kuvendit i është drejtuar opozitës në sallë lidhur me akuzat për sistemin e pranimeve në Universitete. Sipas Ramës,...

Akuzat e Ramës, reagon Topalli: Je vulg e sadist

Çelja e vitit të ri akademik dhe akuzat e e opozitës se maturantët nuk po lejohen që të regjistrohen në universitete ka shkaktuar debate...

Rama-Nokës: Kujdes, po ju shtohen njerëzit që hanë përsheshin tuaj

Nga foltorja e Kuvendit, Kryeministri Edi Rama i drejtohet Flamur Nokës duke i thënë se duhet të valëvisë flamurin e kanabisit dhe se njerëzit...

Debate në Kuvend për vitin e ri akademik, Rama-opozitës: Mos shtoni...

Mbi 120 mijë studentë nisën sot vitin e ri akademik 2016-2017. Faktikisht ky vit fillon me mungesën e një pjese të madhe të studentëve...

Thaçi: Rama s’mund të flasë në emër të Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e konsideron artificial debatin rreth vizitës së kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama në Beograd. I ftuar në emisionin Opinion të...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...