E mërkurë, Nentor 21, 2018
Ballina Etiketimet Rama

Etiketim: Rama

Rama: Vetëm Vettingu është kusht për hapjen e negociatave

Kreu i Qeverisë Edi Rama ka debatuar ashpër me ish-Kryeministrin Sali Berisha  në Kuvend duke ngulur këmbë se ka vetëm një kusht që Shqipëria...

Basha: Rama e kalon kohën e tij në një zyrë i...

Lulzim Basha u tha demokratëve të Sarandës se politika do të ndryshojë, duke ndryshuar së pari Partinë Demokratike. Ai foli për parimet që duhet...

Rama shqeteson Perendimin/ Reuters: A e ka fjalën për Rusinë kur...

Agjencia prestigjioze “Reuters” i ka kushtuar vëmendje vizitës së kryeministrit Edi Rama në Gjermani. Duke iu referuar deklaratës së kryeministrit Rama se “vende të...

28 Nëntori në “Amarcord”, Rama: Ismail Qemal Vlora, Ati i Pavarësisë

Kryeministri Edi Rama në rubrikën e tij në Facebook, Amarcord, ka përkujtuar sot Ismail Qemalin, të cilin e ka cilësuar si Atin e Pavarësisë. “AMARCORD Në...

Edi Rama: Krichbaum, deklarata destruktive, nuk përfaqëson askënd

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/10154224804291523/ Deklaratat e deputetit të mazhorancës gjermane të CDU/CSU, Gunther Krichbaum, për kryeministrin shqiptar Edi Rama janë deklarata destruktive, që dikush po i përdor për...

“Call Center”/ Ikin italianët, ja sa të rinj shqiptarë rrezikojnë punën

Lajm i keq për mijëra të rinj shqiptarë, aprovohet ligji "kundër" Call Center-ave Senati italian pritet që në datën 6 dhjetor të miratojë ligjin...

Takimi me mjekët, Rama: Mjekët specialistë në rrethe duhet të kenë...

Kryeministri Edi Rama premton se spitalet e rretheve do të jenë të kompletuar me mjekë specialistë, ndërsa ata duhet ta kenë rrogën edhe më...

Edi Rama: Ideja e Samitit të Diasporës ishte e Lindës

Në Pallatin e Brigadave ka nisur sot Samiti i Diasporës Shqiptare. Në këtë Samit  marrin pjesë personalitete të politikë shqiptare, por edhe diplomatë. Ky...

Ilir Meta dhe Edi Rama, takim kokë më kokë

Meta e Rama edhe sot kanë mbajtur një takim. Takimi i cili është thuajse i përjavshëm është zhvilluar sërish në ambientet e kryesisë së...

Berisha: Shqipëria përmbytet, Rama cinik e i papërgjegjshëm krihet në Nju...

  Vizita jozyrtare që po zhvillon kryeministri Edi Rama në Nju Jork që prej së enjtes në një kohë që Shqipëria po kalon orë të...

EDITORIAL

SHBA kundër kryeministrit Rama, s’ka falje për Tahirin

Ambasada Amerikane në Tiranë ka dalë dje hapur kundër qëndrimit të kryeministrit Edi Rama lidhur me procesin...

FORUM

Rusia nuk është aleate por shfrytëzuese e Serbisë

Nga Janusz Bugajski - Ndryshe nga besimi i përgjithshëm, Serbia dhe Rusia nuk kanë një aleancë të ngushtë...

Shumë lajme në median online janë vetëm shpifje

Nga Bernd Borchardt* Prezenca e OSBE-së në Shqipëri është e përfshirë në zhvillimin e medias në Shqipëri që...