E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Rama

Etiketim: Rama

Rama i përgjigjet Lulzim Bashës: Paraja nuk është gjithçka…

Kryeministri Edi Rama i ka kthyer përgjigje kryetarit të Lulzim Basha, pasi ky i fundit e përmendi për raportin e PISA për studimet e...

Rama: Të rinjtë, të mos protestojnë, por të lexojnë rezultatet në...

Prej orës 11:00 Të rinjtë e Forumit Rinor të PD, po  protestojnë para 4 institucioneve qeveritare për tu bashkuar më pas në Bulevardin “Dëshmorët...

Replikat me Kryeminstrin/ Komentuesi: Shoqëria në depresion po vret veten. Rama:...

Kryeministri i vendit Edi Rama duket se ka bërë normë replikën me ndjekësit e tij në Facebook. Ai i është përgjigjur komenteve kritikuese pas...

Rama: Kemi spostuar 100 milionë dollarë nga arka e shtetit tek...

Kryeministri Edi Rama, tha të dielën në komunikimin e tij javor, se qeveria ka arritur në pak kohë të spostojë 100 milionë dollarë nga...

Rama: Rusët nuk janë antishqiptarë, jam gati të takoj Vladimir Putin

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/10154235787761523/ Kryeministri Edi Rama në një intervistë për gazetarin Sokol Balla në emisionin Top Story, dha disa fakte të reja për takimin me kancelaren Angela...

Rama- Palokës: Bjeri çik ato lekët që më ke borxh

Kryeministri Edi Rama i ka kërkuar në Kuvend deputetit të PD-së Edi Palokës, paratë që nuk i ka dhënë akoma pas vendimit të gjykatës. Paloka...

Rama: Vetëm Vettingu është kusht për hapjen e negociatave

Kreu i Qeverisë Edi Rama ka debatuar ashpër me ish-Kryeministrin Sali Berisha  në Kuvend duke ngulur këmbë se ka vetëm një kusht që Shqipëria...

Basha: Rama e kalon kohën e tij në një zyrë i...

Lulzim Basha u tha demokratëve të Sarandës se politika do të ndryshojë, duke ndryshuar së pari Partinë Demokratike. Ai foli për parimet që duhet...

Rama shqeteson Perendimin/ Reuters: A e ka fjalën për Rusinë kur...

Agjencia prestigjioze “Reuters” i ka kushtuar vëmendje vizitës së kryeministrit Edi Rama në Gjermani. Duke iu referuar deklaratës së kryeministrit Rama se “vende të...

28 Nëntori në “Amarcord”, Rama: Ismail Qemal Vlora, Ati i Pavarësisë

Kryeministri Edi Rama në rubrikën e tij në Facebook, Amarcord, ka përkujtuar sot Ismail Qemalin, të cilin e ka cilësuar si Atin e Pavarësisë. “AMARCORD Në...

EDITORIAL

“Britaniku” Basha dhe ballkanasi Rama

Në Partinë Demokratike dhe opozitë ka kohë që flitet për një reagim të fortë ndaj qeverisë me...

FORUM

Rama ka shpresë të shkatërrojë reformën në drejtësi me zvarritje

Nga: Spartak Ngjela Ja kontradiktat e brendshme të gjendjes aktuale në Shqipëri. Koha po ecën drejt kthjellimit të vetëdijes së...

Darka plot “helm” e Thaçit dhe Haradinajt te shtëpia e Pacollit

Nga Berat Buzhala Të hënën që e kemi lënë prapa Presidenti Thaçi dhe Kryeministri Haradinaj, përmes intervistave televizive, në...