E martë, Nentor 13, 2018
Ballina Etiketimet Rama

Etiketim: Rama

Basha: Dialog politik me Ramën për datën e largimit të tij

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ftuar në studion e "360 Gradë" në Ora News, u pyet nëse do të ketë dialog politik...

Konflikti Meta-Rama për Sandër Lleshin, Basha: Krizë nga mungesa e Gjykatës...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ftuar në studion e "360 Gradë" në Ora News, tha se konflikti midis Presidencës dhe Kryeministrisë për...

FOTO/ Hoqi Shqiponjën, ja si e ka “masakruar” rrjeti Edi Ramën

Edhe gjatë kësaj fundjave nuk ka pushuar rrjeti. Faqet sociale janë plot me mesazhe e montazhe të shumta që vënë në tallje edhe iniciativat qeveritare...

Rama publikon videon, Lorik Cana ka një mesazh për ju

Lorik Cana ish-kapiteni i Kombëtarës i është bashkuar nismës #TakohemiPerNjeLiber dhe mes një mesazhi fton të gjithë shqiptarët të bëhen pjesë e saj. Kryeministri Rama, ka postuar...

Kryeministri Rama i kthen përgjigje Bashës: Shqiponja iku, shiko veten artist

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka replikuar sërish ndaj kreut të PD, Lulzim Basha. "Shqiponja petashuqe e lekut nuk mund të bëhet dot monument tredimensional,...

Basha reagon pas Ramës: Kur ke simbol hashashin, Shqiponja të duket...

Kreu i PD, Lulzim Bash ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama për heqjen e simbolit të Shqiponjës tek Dogana. Me një postim në...

Kryeministri Rama nxit lindjet: Bëni sa më shumë fëmijë (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar maternitetin e ri të ndërtuar në Sarandë. Shefi i qeverisë përmes një video të shpërndarë në rrjetet sociale shfaqet...

Ngërçi për Lleshin, ambasadorja franceze: Rama e Meta me eksperiencë, t’i...

Ambasadorja franceze nga Korça, e pyetur për ngërçin mes Ramës dhe Metës për dekretimin e ministrit të Brendshëm, u shpreh se Kushtetuta shqiptare është...

Pronat, Rama premton zgjidhje: Ka nisur verifikimi i titujve të pronësisë

Sarandiotëve, Edi Rama u tha se rruga Kardhiq-Delvinë është strategjike për nga impakti që do të sjellë në zhvillimin e zonës. “Është një zhvillim i...

Rruga Shkodër-Muriqan, Rama: Ka qenë program grabitjeje e gallate

Kryeministri Edi Rama, gjatë inspektimit të punimeve në aksin rrugor Shkodër Muriqan, është shprehur se deri dje ka qenë program grabitjeje dhe program gallate....

EDITORIAL

Manjani: Rama shkeli kushtetutën, një ushtarak s’mund të jetë ministër

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani e ka cilësur shkelje të rëndë Kushtetuese, propozimin e kryeministrit Edi Rama,...

FORUM

Papa Françesku, audiencë të veçantë për vitin e Skënderbeut

Papa Françesku do të presë në një audiencë të veçantë përfaqësues të popullit shqiptar. Në kuadër të...

Fundi i Luftës së Parë Botërore – Asgjë nuk ka kaluar!

100 vjet pas Luftës së Parë Botërore, Evropa është përplot frikë dhe paralajmërime. Ai që beson se...