E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Qytetar nderi

Etiketim: Qytetar nderi

Cërriku shpall “Qytetar Nderi” kampionin e Europës në peshëngritje

Peshëngritësi, Briken Calja, shpallet Qytetar Nderi i Cërrikut.Çmimi iu dorëzua në një ceremoni në ambientet e Bashkisë nga kryebashkiaku Altin Toska. Toska: Brikeni ka përfaqësuar jo...

Atentatori i Hajdarit “Qytetar Nderi”. Berisha: Të shporrim horrin Rama

Me votat e këshilltarëve të Partisë Socialiste, Këshilli Bashkiak i Hasit shpalli sot Gafurr Mazrrekun “Qytetar Nderi” të Hasit. Motivacioni për dekorimin e Mazrekut...

Këshilli Bashkiak shpall ”Qytetar Nderi” Mazrekun, atentatorin e Hajdarit

Me 13 vota pro dhe 1 abstenim, Këshilli Bashkiak i Hasit shpalli Gafurr Mazrekun "Qytetar Nderi" të Hasit, me motivacionin "Personalitet Intelektual, për kontributin...

Ambasadori zviceran shpallet “Qytetar nderi” i Beratit

Ambasadori i Zvicrës në Shqipëri, Christoph Graf, është nderuar me titullin “Qytetar Nderi i Beratit”. Me votat unanime të këshillit bashkiak Berat, Graf është vlerësuar...

Adem Demaçi, “Qytetar Nderi” i Tiranës

Tirana ka nderuar sot politikanin dhe shkrimtarin e njohur kosovar, Adem Demaçi, me titullin “Qytetar Nderi”. Në një ceremoni të posaçme, kryetari i Bashkisë...

Thaçi shpallet qytetar nderi i Shkodrës

Shkodër, 4 tetor 2016 - Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, është shpallur sot qytetar nderi i Bashkisë së Shkodrës.  Me propozimin e të...

EDITORIAL

“Britaniku” Basha dhe ballkanasi Rama

Në Partinë Demokratike dhe opozitë ka kohë që flitet për një reagim të fortë ndaj qeverisë me...

FORUM

Rama ka shpresë të shkatërrojë reformën në drejtësi me zvarritje

Nga: Spartak Ngjela Ja kontradiktat e brendshme të gjendjes aktuale në Shqipëri. Koha po ecën drejt kthjellimit të vetëdijes së...

Darka plot “helm” e Thaçit dhe Haradinajt te shtëpia e Pacollit

Nga Berat Buzhala Të hënën që e kemi lënë prapa Presidenti Thaçi dhe Kryeministri Haradinaj, përmes intervistave televizive, në...