E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Qeverisja

Etiketim: qeverisja

Manjani: Politika nuk e do këtë vend, po populli e do?!

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani thotë se politika shqiptare sot është e shantazhueshme dhe kjo është më e keqja që kemi në drejtim. "Projektet e...

Drejtori i “VOA”: Çështja “Lllalla” është serioze; Rama s’ka më alibi...

Intervistë e Elez Biberajt, drejtor i “Zerit të Amerikës” për Euroazinë, dhënë për gazetarin Roland Qafoku në emisionin “Debate në Channel One”. Elez Biberaj për...

PS mbledh Asamblenë, analizohet puna e 100 ditëve të para

Kryeministri Edi Rama sot do të mbledhë Asamblenë e PS-së, ku do të bëhet analiza e qeverisë së 100 ditëve të para. Axhenda e...

“LSI nuk ka asnjë shans për në qeveri”, përgjigjet ashpër Kryemadhi

Deputetja dhe kandidatja e LSI-së për deputete Monika Kryemadhi ka qenë e ashpër në drejtim të Partisë Socialiste por edhe asaj demokratike. E pyetur për...

Njerëzit me të cilët do qeverisë Trump

Presidenti i zgjedhur Donald Trump nuk ka kuadrot apo donatorët tradicionalë të Washingtonit për t’i përfshirë në kabinetin e tij, por skuadra e tij...

Banaliteti i qeverisjes së Ramës

Kur në konferencë e tij të fundit për shtyp Kryeministri Edi Rama deklaroi se “nuk do të ketë zëvendësime ministrash në qeveri pasi nuk...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...