E dielë, Shkurt 17, 2019
Ballina Etiketimet Qeveria

Etiketim: qeveria

Manjani: Ja çfarë po ndodh me koalicionin qeverisës

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani në një intervistë për Ora News hodhi poshtë zërat për një krisje të koalicionit PS-LSI. Komentet se koalicioni PS-LSI...

Zheji, replikë me Braçen: Kam disa pyetje për ty

"Si mendon ti, se ne gazetarët, ashtu si ju partiakët, duhet të merremi vetëm me të shkuarën dhe ti lemë pa përmendur banditët që...

Më në fund Qeveria vendos të rritë pagat

Në tre vitet e fundit kabineti “Rama” nuk morri asnjë vendim për të rritur pagat dhe pensionet, përveç indeksimit të inflacionit që i bëri...

Përplasje në mazhorancë/Edi Rama: E hëna ditë pushimi. Ilir Meta: Seancë

Një tjetër përplasje e “butë” po konsumohet brenda mazhorancës, pas miratimit të reformës në drejtësi. Fillimisht ishte Kryeministri Edi Rama, i cili i entuziazmuar nga...

Kapiteni Vuçiç dhe litari i anijes

Nga Dragoslavv Dedoviç Kryeministri serb, Vuçiç lë shumë kohë me krijimin e qeverisë, megjithëse që para zgjedhjeve parlamentare ai e kishte të sigurtë mazhorancën. Lojë...

Rama kthehet në “normalitet” Shpresa e fundit për t’mos rënë Qeveria...

"Sot kryeministri, është më normal, me një "Ëndër Obeze" më pak, me një super ambicie të stërmadhe, të futur sërish në sirtar, që ndoshta...

BE ultimatum Shqipërisë: ”Duam të sigurohemi se legjislacioni ka dhëmbë”

Shqipëria duhet të kalojë reformat anti-korrupsion të gjyqësorit të saj të enjten (21 korrik), ose do të sakrifikojnë shpresën për fillimin e negociatave për...

A po përgatitet PS për zgjedhje? Rama takon kryetarët e partisë...

Në kulmin e negociatave për arritjen e konsensusit për reformën në drejtësi, Kryeministri njëherazi dhe kryesocialisti Edi Rama ka zhvilluar një takim me drejtuesit...

“Qeveria Rama bie të enjten”

Qeveria e Edi Ramës do të bie këtë të enjte dhe vendi do të shkojë drejt zgjedhjeve të jashtëzakonshme, thonë burime të Gazetës “Express”. Kjo...

Kur drejtësinë e “akuzon” ekonomia

Nga Feti ZENELI/Në raportin e fundit global mbi teknologjinë e informacionit, Forumi Ekonomik Botëror e renditi Shqipërinë ndër 20 vendet me sistemin më problematik...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Merkel dhe Mike Pence – dy botë përplasen

Nga DW/ Në Konferencën e Sigurisë në Mynih paraqitën pikëpamjet e tyre kancelarja, Angela Merkel dhe zëvendëspresidenti amerikan,...

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...