E mërkurë, Janar 16, 2019
Ballina Etiketimet Qeveria

Etiketim: qeveria

Rama: Rrogat do të bëhen më të larta se në Kosovë,...

Kryeministri, Edi Rama në postimin e përjavshëm të tij në Facebook, shprehet se, ai është i bindur në reformat shtet formuese. Rama duke pranuar plagët...

Shehu: Beqaj zgjeroi moshën për check up-in që të fshehë dështimin

Tritan Shehu, kryetar i Departamentit të shëndetësisë në Partinë Demokratike shprehet se qeveria  nuk ka asnjë argument për të zgjeruar moshën që do të...

Manjani u përgjigjet ministrave të PS: Hashashi mund të blejë ministrat...

Deklarata e Ministrit të Drejtësisë, Ylli Manjani, se në luftën kundër kultivimit dhe trafikimit të kanabisit duhet të ndërhynte dhe Ushtria u komentua me...

Shqiptarët në Ballkan, të defaktorizuar

Mungesa e unitetit të faktorit politik shqiptar në Ballkan ka bërë që shqiptarët e ndarë në pesë shtete të jetojnë të defaktorizuar. Politikanët dhe analistët nga Maqedonia, Lugina...

Vendimi unanim, prishet shtëpia e Adolf Hitlerit në Vienë

Mbetet lajmi që sa herë publikohet, përheq audiencën. Kurioziteti që ka mbi shtëpinë ku ka lindur Adolf Hitler në vitin 1889, nese do kthehet...

Taksë ‘private’ shtesë për ilaçet

Kompania që fitoi gjatë qeverisë së kaluar një koncesion të shumëdebatuar dhe pa vlerë për luftën kundër kontrabandës, pritet të marrë minimalisht 3 milionë...

Dogjani: Droga po ngujon familjet Shqiptare, çfarë ndodh në zonat e...

Flet për "Koha Jonë", deputeti i Partisë Demokratike, Asllan Dogjani Intervistoi: Redjon Shtylla Shtypi ndërkombëtar, ka shtuar raportet dhe shkrimet, se në vendin tonë, kultivimi i...

Ndryshime të mëdha në Qeverine e Kosovës gjatë këtij muaji

    Drejtues të koalicionit qeverisës (PDK-LDK) janë shprehur të gatshëm ta fillojnë këtë muaj procesin e riformatimit të qeverisë. Kryeministri Isa Mustafa, duke mos saktësuar...

Basha: Kundër koalicionit të drogës, krimit, korrupsionit

Kryetari i PD, Lulzim Basha zhvilloi nje bashkëbisedim me drejtues të strukturave të kësaj partie në Cërrik. Në fjalën e tij, Basha u ndal...

Në sitën e Qeverisë anijet e peshkimit, VKM: Brenda 45 ditëve,...

Qeveria miraton ligjin për futjen në sitë të të gjitha lejeve dhe licencave të peshkimit dhe kontrollin e dokumentacionit për të gjitha anijet që...

EDITORIAL

Ligji i kadastrës, Luan Rama: Shpërdorim flagrant të procesit kushtetues

Zëvendëskryetari i LSI-së, Luan Rama ka deklaruar se miratimi i “Ligjit për Kadastrën” vjedhurazi është një nga...

FORUM

KADASTRA – Përtej fantazisë së Enver Hoxhës

Nga Sonila Bejtja / Kushdo që lexon këto ditë me vëmendje dhe pa qenë aspak jurist, dy dekretet...

Njohje e Kosovës, brenda kufijve të sotëm

Nga Harry BAJRAKTARI Illyria- New York Për Kosovën nuk është i pranueshëm asnjë opsion tjetër, përveç njohjes reciproke...