E hënë, Shtator 24, 2018
Ballina Etiketimet Qeveria

Etiketim: qeveria

Politics: ”Rinia drejt emigrimit, në Shqipëri nuk jetohet”

Emigrimi në Shqipëria nuk është asgjë e re. Që nga rënia e komunizmit në vitin 1990, qindra e mijëra njerëz janë larguar nga vendi....

Daily Express: “Qeveria e korruptuar lë Shqipërinë të varfër dhe zemërthyer...

Ndonëse në Britani po votohet mbi pyetjen e referendumit nëse vendi duhet të mbesë në BE-së apo të largohet, mediat britanike, "Daily Express", ka...

Qeveria Rama duhet rrëzuar një orë e më parë si qeveri...

Edi Rama erdhi me premtime të mëdha para fushatës së qershorit 2013. Premtoi luftë ndaj monopoleve, por nuk i rrëzoi dhe nuk i penalizmi....

Fitorja me Rumaninë/ Qeveria, 1 milion euro shpërblim kombëtares

Pas prezantimit dinjitoz të kombëtares në tre ndeshjet e kombëtares, Këshilli i Ministrave ka vendosur t’i japë 1 milion euro shpërblim. Vendimi është publikuar...

“Skandal tjetër seksual në zyrat e Qeverisë”

Ish-Kryeministri Sali Berisha në fjalën e mbajtur në Kuvend ka lënë të kuptohet se një tjetër skandal seksual do të shpërthej këto ditë. Duke...

A duhet ta besojmë “mrekullinë” e punësimit?

"Por, a duhet ta besojmë këtë “mrekulli” të Shqipërisë, ku rritja e punësimit është 3 herë më e shpejtë se rritja ekonomike, ndërkohë që...

Mëkatet tona

"E kam thene gati para nje viti dhe me vjen keq qe asgje nuk me ben qe te ndryshoj mendim. Investimi i politikes tek...

Një emergjencë që po refuzojmë ta shohim

"Kriza humanitare e refugjatëve të luftës  në Lindjen e Mesme po i afrohet frikshëm Shqipërisë. Është momenti që qeveria shqiptare, por edhe institucionet e...

Qeveria miraton programet për nxitjen e punësimit, Klosi: 7-fishojmë numrin e...

Qeverisë ka vendosur që këtë vit të pesëfishojë fondin e mbështetjes së programeve të nxitjes së punësimit. Vendimi është marrë në mbledhjen e qeverisë,...

Çuçi: Reforma në drejtësi, sfidë e vitit 2016

Ministri i Shtetit për Çështjet Vendore, Bledar Çuçi, duke komentuar dy raportet e publikuara sot, atë të ‘Transparency International’, dhe atë të ‘The Economist...

EDITORIAL

Lapsaxhinjtë, Teatri Kombëtar dhe hidrocentralet mbi Valbonë

Këto ditë po zien debati për Godinën e Teatrit Kombëtar dhe hidrocentralet që po ndërtohen mbi Valbonë. Nëse...

FORUM

Dëmet që Serbia i shkaktoi Kosovës në luftë, mbi 22 miliardë euro

Mbi 22 miliardë euro llogariten dëmet e luftës që Serbia ka shkaktuar në Kosovë para dhe gjatë...

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...