E martë, Nentor 20, 2018
Ballina Etiketimet Qeveria

Etiketim: qeveria

Bastet dhe kazinotë, Mehmetaj: Rama i lidhur me bandat, 3 pyetje...

Intervistë për "Koha Jonë", deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj: Detyra jonë së pari është të rikthejmë dëshirën për të jetuar në Shqipëri dhe besimin...

Shkup, qeveria dorëzon në parlament draftin e ndryshimeve kushtetuese

Qeveria e Maqedonisë ka propozuar ndryshimet e Kushtetutës dhe draftin e ka dërguar në parlament, për çka pritet të fillojë debati brenda pak ditësh. Bëhet...

Pampuri: Qeveria pa moral, vendi si në filma aksion. Finalizimi është...

Deputetja e PD-së, Orjola Pampuri: Sakrifica e Xhisiela Malokut duhet mirëkuptuar, pasi e bën për t'i shpëtuar eleminimit të saj apo familjarëve të saj Intervistoi:...

Vasili: Rilindasit si gangsterë, kanë shqyer shtetin

LSI-ja ka reaguar pas deklaratës së deputetit të PS-së, Rrahman Rraja, i cili tha se djali i tij nuk është dhunues dhe se ai...

Gratë e opozitës, protestë para Kryeministrisë për Xhisielën. Reagon Rama: Po...

Gratë deputete të opozitës kanë protestuar sot para godinës së Kryeministrisë për të dënuar dhunën ndaj Xhisiela Malokut. 25-vjeçarja është dhunuar dhe përdhunuar në...

Qeveria ”shpërngulet” në Korçë, zbardhet axhenda

Qeveria do të jetë këtë fundjavë në Korçë. Një sërë aktivitetesh janë parashikuar, përfshirë dhe mbledhjen e qeverisë. Kryeministri Edi Rama dhe ministrat do të...

Boçi: Këneta ku bëjnë qejf “derrat e pushtetit”, do përballet me...

Flet për "Koha Jonë", deputeti i PD-së, Luçiano Boçi: Arta Marku është një sajesë politike emergjente e kësaj mazhorance Intervistoi: Redjon Shtylla Opozita seancat e së...

Trafiku, deputetja e PS pranon sfidën e qeverisë

Zëvendëskryetarja e Kuvendit, Vasilika Hysi, gjatë një tryeze me temë: Sfida kundër trafikimit të qenieve njerëzore'', ku të pranishëm ishin edhe deputetë të vendeve...

BIRN: Qeveria e majtë premton uljen e taksave për më të...

Nga: Gjergj Erebara Një qytetar që jep një apartament me qira do të duhet të paguajë 15% tatim mbi të ardhurat personale ndërsa një qytetar që...

”Bien” faqet zyrtare të qeverisë (FOTO)

Mëngjesin e sotëm, faqet zyrtare të ministrive shfaqën probleme. Nëse do të klikoje në internet për faqen e Kryeministrisë, do të lexoje këtë mesazh:...

EDITORIAL

Papa Francesku: Gjergj Kastriot-Skenderbeu, mbetet atlet i Krishterimit

Papa Francesku mbetet një mik i madh i shqiptarëve. Këtë të hënë organizuar nga e ngarkuara me...

FORUM

SHBA pas zgjedhjeve, ja ç’do të ndodhë më tej

Nga Ashish Kumar Sen Demokratët rimorën drejtimin e Kongresit, ndërsa republikanët forcuan shumicën e tyre në Senat, në...

Gruevski, Shqipëria dhe ikja në Hungari

Nga Afrim Krasniqi Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikola Gruevski, i dënuar për korrupsion në vendin e tij, zgjodhi Shqipërinë...