Ballina Etiketimet Qeveria

Etiketim: qeveria

Mbi 3 mijë të punësuar me “nxitje” – Qeveria paguan bizneset...

3141 individë janë punësuar gjatë muajit Shtator përmes Programeve të Nxitjes së Punësimit, të vëna në dispozicion nga Shërbimi Kombëtar i Punësimit. Faza e aplikimit...

Gati SPAK dhe Byroja, qeveria refuzon fondin, jep vetëm 500 milionë...

Në vitin 2019 do të nisin hetimet për korrupsion në nivelet më të larta të shtetit. Të paktën ky është afati i parashikuar për nisjen...

Shehu: Tjetër gjoditje e qeverisë ndaj SHBA-së

Deputeti i PD-së Tritan Shehu, njëherësh edhe zëvendës kryetar i Komisionit të Jashtëm parlamentar, përmes një postimi në facebook, akuzon se qeveria shqiptare i...

Qeveria miraton fond për diasporën

Në mbledhjen e sotme të qeverisë është miratuar një financimi nga buxheti i shtetit për projektin "Diaspora për Zhvillim" me kohëzgjatje 36 muaj. Sipas VKM...

Opozita: Qeveria duhet të vetë-rrëzohet

Partitë opozitare vazhdojnë të kërkojnë që vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme parlamentare. Pasi opozita nuk i ka votat e nevojshme në Kuvend...

“Bomba” e KLSH-së/ Qeveria ka manipuluar shifrën e borxhit publik

Kontrolli i Lartë i Shtetit deklaron se qeveria shqiptare ka manipuluar shifrat e borxhit publik duke deklaruar një defiçit më të ulët nga shifra...

”Babalja”, Manjani: Ranë si grup (qeveria), është koha për t’i larguar

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, përmes një postimi në facebook, shkruan për çështjen ''Babalja'', për të cilën thotë se grupi (qeveria) ra në halenë...

Sa do paguhet për provimin e shtetit? – Qeveria nuk i...

Qeveria ka vendosur të mos i ndryshojë tarifat për shërbimet e ofruara nga qendra e shërbimeve arsimore. Bazuar në listën e tarifave të publikuar në...

Bastet dhe kazinotë, Mehmetaj: Rama i lidhur me bandat, 3 pyetje...

Intervistë për "Koha Jonë", deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj: Detyra jonë së pari është të rikthejmë dëshirën për të jetuar në Shqipëri dhe besimin...

Shkup, qeveria dorëzon në parlament draftin e ndryshimeve kushtetuese

Qeveria e Maqedonisë ka propozuar ndryshimet e Kushtetutës dhe draftin e ka dërguar në parlament, për çka pritet të fillojë debati brenda pak ditësh. Bëhet...

EDITORIAL

Policia e Shtetit pranon se Gruevski kaloi nga kufiri shqiptar për në Mal të Zi

Departamenti i Kufirit dhe Migracionit në Policinë e Shtetit ka reaguar sot lidhur kalimin në territorin shqiptar...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...