E mërkurë, Janar 23, 2019
Ballina Etiketimet Qeveria

Etiketim: qeveria

Rama mbledh Qeverinë, del me njoftim: Sot vendoset për studentët

Kryeministri Edi Rama do të mbledhë sot kabinetin qeveritar, në një mbledhje të fokusuar te studentet dhe kerkesat e tyre. Me nje shenim ne Twitter,...

Rama në Vlorë: Qeveria nuk është dyqan, nuk është amazon.com

Kryeministri Rama vijon takimin me studentët e Vlorës. Edi Rama: Qeveria nuk është dyqan, nuk mund ti çosh ultimatume. Nuk është amazon.com që porosit një palë...

“Studentët”, deputetët gjermanë: Qeveria nuk është e angazhuar

Gjatë ditës së sotme kanë mbërritur në Tiranë një grup deputetësh nga budestagu gjerman për kriteret e anëtarësimit në BE që duhet të plotësojë...

Protesta e studentëve, Qeveria detyrohet të hartojë kartën e studentit

Pas protestave masive të studentëve qeveria është detyruar të përgatisë një projektvendim, i cili ofron lehtësi jo të vogla financiare për atë që ndjekin...

PD reagon për kërcënimin e Ylli Rakipit: Autori i vërtetë është...

Partia Demokratike ka reaguar për kërcënimet ndaj gazetarit Ylli Rakipi. Në një deklaratë për mediat, PD shprehet se "kërcënimi ndaj Ylli Rakipit nuk është...

Ministrja Qato: Kryeministri dhe qeveria të gatshëm për dialog me studentët

Protestës së studentëve qeveria i është përgjigjur me gadishmërinë për plotësim të menjëhershëm te 8 kërkesave, por  vetëm përmes dialogut. Prej ditësh kryeministri Edi Rama...

Studentët protestojnë, Rama thotë se ka nisur dialogun

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim këtë të hënë me studentë dhe pedagogë të fakultetit të Gjeologjikut. “Faleminderit për mikpritjen grupit të studentëve dhe...

Jepjani mandatet studentëve të ndezin zjarret

Nga Ilir Levonja - Pak minuta më parë lideri i forcës politike më të madhe në vend, PD, Lulzim Basha u tha gazetarëve se...

Mosbindje civile. Studentët bllokojnë rrugët kryesore në Tiranë (VIDEO)

Studentët kanë marrë vendimin për të përshkallëzuar protestat, pas refuzimit prej 13 ditësh nga kryeministri Edi Rama për të mos përmbushur kërkesat e tyre....

Studentët e revoltuar: Nuk durojnë më! Nuk ka më protestë paqësore

Incidenti i ndodhur sot me policinë dhe forcat speciale para Kryeministrisë, si dhe refuzimi i Edi Ramës për të plotësuar kërkesat e studentëve kanë...

EDITORIAL

Presidenti shqiptar Ilir Meta në Tuz të Malit të ZI

Presidenti Meta vazhdon vizitën e suksesshme në Mal të Zit. Pasi u prit me nderime shtetrore nga...

FORUM

“Më ka dërguar Rama! Gjeniu Cakaj do takojë kryetarë shtetesh! Lum ata. Sa do gëzohet Merkel e Macron, kur…”

Nga AGRON GJEKMARKAJ -  Edi Rama sot për sot është prodhuesi më i madh i lumturisë! Por ai...

‘Hashim Thaçi po luan me fatin e Kosovës për hir të karrierës së tij’

‘Plani i Aleksandër Vuçiç dhe Hashim Thaçit për korrigjimin e kufijve midis Serbisë e Kosovës, me mbështetjen...