E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Qeveri

Etiketim: qeveri

Rama pritet me protesta në Korçë, Salianji: Qeveri hajdutësh

Kryeministri Edi Rama është pritur me protesta nga disa qytetarë të Korçës paraditen e sotme. Me pankarta në duar, ata kanë protestuar disa minuta...

Petrit Vasili: Qeveria përgjegjësja e vetme për rrënimin e ekonomisë dhe...

Petrit Vasili thotë se qeverisë Rama i ka dalë nga duart situata e rendit dhe sigurisë. I ftuar në intervistën e mbrëmjes në Ora...

Vasili: ”Ali Baba” griu 40 mln euro për WC, ndërsa për...

Shifra 40 milionë euro ose 5 miliardë lekë e qeverisë për arredimin e zyrave, vetëm për shtatë muajt e parë të këtij viti, për...

Qeveri që udhëhiqet nga bandat? Vlahutin i përgjigjet studentes

Në kuadër të ''Javës së Europës'', ambasadorja e BE-së në Tiranë, Romana Vlahutin është ndalur në Shkodër, ku gjatë aktivitetit një studente e ka pyetur...

Rama ‘anulon’ mbledhjen e qeverisë në Tiranë, ja ku do i...

Kreu i qeverisë Edi Rama nuk do ta mbledhë kabinetin e tij këtë të mërkurë në Kryeministri. Rama do ta spostojë mbledhjen me 11...

PS “braktis” selinë rozë, mbledhjet e grupit në Kryesinë e Kuvendit,...

Partia Socialiste mbledh sot në orën 09:00 grupiN parlamentar, poR jo në selinë rozë. PS-ja do ta mbledhë nga sot grupin në ambjentet e Kryesisë...

Struktura e re e qeverisë, ja kur do ta mbledhë Rama...

Kryeministri Rama pritet që të prezantojë strukturën e re qeverisëse të tij për mandatin e ri. Pas zgjedhjeve, kreu i qeverisë ka folur për...

Shqiptarët votuan, KQZ: Zyrtarisht mbyllet numërimi, ja si ndahen 140 mandatet

Shqiptarët votuan dhe përcaktuan fatin e tyre mbi qeverisjen e vendit për katër vitet e ardhshme. Procesi i numërimit ka përfunduar zyrtarisht në të...

LAJM I FUNDIT/ Të tjera lëvizje në qeveri, Rama firmos emërimin...

Përveç 6 ministrave dhe disa drejtorive, marrëveshja mes Ramës dhe Bashës ka prekur edhe disa prej prefektëve të qyteteve. 7 prefektët e rinj të emëruar...

Kryeministri hungarez, Viktor Orban: Do vij në Çadrën e Lirisë së...

Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban ka shprehur mbështetje për protestën e Partisë Demokratike në Tiranë. Në takimin që ka zhvilluar sot në Maltë me...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Rama në Repolitix, rekord audience, Report Tv lë pas televizionet kombëtare

Emisioni Repolitix në Report TV drejtuar nga gazetari Denis Minga ku i ftuar ishte kryeministri Edi Rama shënon një...

Po të ishte shqiptar, a do ta linit të ikte Gruevskin?

Nga Aurora Ndrio-Karameti -  Është lajm i mirë që një keqbërës si ish-kryeministri Gruevski nuk gjendet më në...