E martë, Nentor 13, 2018
Ballina Etiketimet Qamil Xhani

Etiketim: Qamil Xhani

Qeveria e çuditshme Rama-Basha

Nga Qamil Xhani Kuvendi miratoi dje me shumicë votash emrat e ministrave të rinj të kabinetit qeveritar të propozuar nga Partia Demokratike. Me këtë vendim...

Myslimanët:Të shtyhen zgjedhjet, jo me 25 qershor. Basha-Rama a besojnë në...

-“Nëse Lulzim Basha dhe Edi Rama besojnë në Zot, duhet të ndryshojnë datën. Nuk ka festë kur politikanë rrihen, gënjejnë dhe blejnë vota”  Marrëveshja politike...

Fati i zgjedhjeve në dorën e Dukës

Kryetari i PAA, Agron Duka kërkon në Kolegjin Zgjedhor çregjistrimin e listave të kandidatëve për deputetë, për tejkalimin e afateve ligjore Duke kërkuar çdo mënyrë...

Po vjen kriza presidenciale

Opozita ka bojkotuar çdo institucion politik që prej 18 shkurtit dhe nuk pranon të hyjë në zgjedhje, pa plotësimin e kushtit për qeveri teknike....

Turp për disa tifozë shqiptarë!

Dikur thuhej se kishim tifozerinë shumë të mirë, por nuk kishim kombëtare. Nga ndeshja e djeshme me Italinë do thuhet se kemi një kombëtare...

Ultimatumi i Edi Ramës që zyrtarizon krizën. Zgjedhje pa PD në...

Përpara zgjedhjeve të Qershorit, PS dhe PD do të kalojnë një tjetër provë elektorale. Presidenti dekretoi sot datën 7 maj për zgjedhjet në Bashkinë...

Lufta Rama-Blushi

Ben Blushi dhe Edi Rama kanë kohë që nuk janë më miq me njëri-tjetrin. Rrugët politike u ndanë që pas kongresit të fundit të...

Tiranë: A do të zbutet kriza politike nga ndryshimet në qeveri?

Largimi i ministrave nga kryeministri Rama që ata të jenë në shërbim të zgjedhjeve për PS-në në zonat elektorale, duket jo bindës dhe i...

Përplasja po vjen, dikush të ndërhyjë!

Ndërsa pritej që pas 19 ditësh proteste, opozita dhe mazhoranca, të gjenin një marrëveshje për krizën politike, pakti mes tyre duket shumë larg. Partia...

Nga qeveri teknike në opozitë teknike

Parlamenti nuk ka rritur të miratojë  komisionet e posaçme që do të verifikojnë emrat e juristëve që do kryejnë procesin e Vetingut. Procesi u...

EDITORIAL

Rama pranon fajin: Kushtetutën e shkela!

Kryeministri ka vetëm një rrugëzgjidhje; t’i kërkojë falje publike Presidentit për sulmet e padrejta dhe të lirojë...

FORUM

Rrëfimi i rrallë, çfarë thoshte Mid’hat Frashëri në 1946: Komunizmi, ja çfarë e pret Shqipërinë!

“Enver Hoxha dhe banda e tij përgatisnin plane në ç’mënyrë ta bëjnë Shqipërinë një provincë serbe, edhe...

100 Vjet mbas Luftës së Parë Botërore–Mësime për të mos u harruar

Pjesa II- Ballkani “Fuçi Baroti” i Evropës  Prof. Lisen Bashkurti Gadishulli Ballkanik nisi të përfshihej në destabilitet gjatë dhe...