E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Qamil Xhani

Etiketim: Qamil Xhani

Luftë bosëve të drogës apo të “fortëve” të lagjeve?

Kryeministri Edi Rama paralajmëroi një fushatë të ashpër kundër pasurive të grupeve kriminale. Në takimin me drejtuesit e institucioneve të sigurisë për luftën kundër...

Tirana drejt BE apo drejt Beogradit?

Kryeministrat e gjashtë vendeve të rajonit, që nuk janë pjesë e BE, u mblodhën dje në Durrës një takim jozyrtar (informal) për të diskutuar...

Tre muaj nga pazari Basha-Rama i 18 majit

Tre muaj nga marrëveshja Rama- Basha, e cila mbajti në pushtet PS Fiks tre muaj nga marrëveshja e 18 majit, Edi Rama dhe Lulzim Basha...

Basha-Selami, garë në errësirë

Nga Qamil Xhani  Përballja e dy kandidatëve për kreun e PD-së, Lulzim Basha dhe Eduard Selami dje në Shkodër është shoqëruar me një incident. Në...

Shkërmoqja e PD

Partia Demokratike ndodhet në krizën e saj më të thellë që nga themelimi. Si asnjë herë më parë, në 27 vjet të ekzistencës së...

Llogaritë e gabuara të Edi Ramës. Partia Socialiste drejt vetmisë së...

-Strategët politikë përherë kanë strategjinë e sulmit, por mendojnë edhe “vrimën” nga ku do tërhiqen, nëse mbetën vetëm. Edi Rama sulm kundër të gjithëve,...

Aleati historik i PD, Gjana: Është koha t’u themi mjaft eksperimenteve...

Kryetari i Partisë Lëvizja e Legalitetit, Sulejman Gjana flet për tradhtinë e Bashës ndaj aleatëve historikë: Pakti Basha-Rama rrezikon fatet e vendit. Të krijohet...

Bamir Topi: Rama-Basha, pazar për të shkatërruar demokracinë

Ish-Presidenti i Republikës dhe kreu i FRD-së, Bamir Topi flet për paktin mes Bashës dhe Ramës: Basha bëri marrëveshjen më të turpshme në historinë...

Fol Sali! “Troja”(PD) po digjet!

   Themelet e Partisë Demokratike janë tronditur gjatë 48 orëve të fundit si asnjëherë tjetër gjatë historisë së saj 27- vjeçare. Pas publikimit të listës...

Basha dhe Rama si “vëllezërit siamezë”

Nga Qamil  Xhani Listat e kandidatëve për deputet të PS dhe PD mund të jenë më “idealet” për kryetarët Edi Rama dhe Lulzim Basha. Mund...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...