Ballina Etiketimet Putin

Etiketim: putin

Vizita e Putin në Serbi, Gjoni: Rusia ka humbur terren në...

Politologu Ralf Gjoni i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, tha se Moska ka humbur terren në Ballkan. Pjesë nga diskutimet:  Gjoni: Në një intervistë para...

Putin mbërrin në Beograd, e pret Vuçiç

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka mbërritur në Serbi. Kreu i Kremlinit u prit në aeroportin e Beogradit nga Presidenti Aleksandër Vuçiç. Vizita e Putin zhvillohet...

Në pritje të Putinit, ja çfarë po ndodh në Beograd

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin është në fluturim për në Beograd. Serbia pret sot vizitën e presidentit të Rusisë, Vladimir Putin. Para Pallatit të Serbisë, janë...

Putin sot në Beograd, Mitrovica mbushet me shkrime e flamuj rusë

Në ditën kur presidenti rus Vladimir Putin pritet të vizitojë Beogradin, në veri të Mitrovicës janë vendosur gjithandej flamuj të Rusisë, fotografi të presidentit...

Shikimi i Melania Trump pasi takoi Putinin, po i fikson të...

Të martën, Melania Trump pati nderin të takojë Presidentin Rus, Vladimir Putin, në Helsinki, Finlandë. Nëse zakonisht thuhet “kënaqësi që u njohëm/takuam,” fytyra e Melania-s...

Vendet e Ballkanit “mërzisin” Rusinë, Putin: Zgjerimi i NATO-s, strategji shkatërruese

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin pretendonte se zgjerimi i NATO-s në Evropën Lindore është një "strategji shkatërruese", e cila po rrit "mosbesimin dhe tensionet". Deklaratat...

Një ditë para se të vizitojë Serbinë, Putin merret me ushtrinë...

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka folur një ditë para vizitës për problemet mes Kosovës dhe Serbisë, si dhe ndikimin e Shteteve të Bashkuara...

Rusia kundër planit të Britanisë për baza të reja ushtarake

Rusia kundërshton planet e Britanisë për të ndërtuar baza të reja ushtarake në juglindje të Azisë dhe Karaibe, duke paralajmëruar për masa hakmarrëse nëse...

Ish-shefi i CIA-s: Putin dhurata më e madhe për NATO-n

Ish shefi i CIA-s, David Petraeus e cilëson Putin si “dhuratën më të madhe” që NATO ka marrë që nga përfundimi i Luftës së...

“Rafineria e Ballshit në duart e Putin falë ‘amerikanit serioz’ të...

FBI e kishte përshkruar që më parë konturin e këtij skenari aventurier dhe në fund doli pikërisht ashtu siç besonin hetuesit e përtej oqeanit. Mashtrimi...

EDITORIAL

Kryeministri nga facebook i Ulsi Manjës paralajmëron rrëzimin e Bahri Shaqirit

Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja paralajmëron rrëzimin e kandidaturës së dytë që Presidenti Ilir Meta...

FORUM

Kurajo për të qenë vetvetja

Nga Mimoza Manxhari Çdo të linduri në këto 28-vitet e fundit, e përditshmja ju serviri si të bëhen...

Duam marrëzisht Perëndimin, por jemi Lindorë deri në marrëzi

Nga Lorenc Vangjeli Në fatkeqësinë e tij personale, në bastin e egër me drejtësinë e mbas kuriozitetit të...