E martë, Shtator 18, 2018
Ballina Etiketimet Punimet

Etiketim: punimet

Nyja e Milotit, nisin punimet – Gjiknuri: Investim 1.6 mld lekë,...

1.6 mld lekë do të jetë investimi i qeverisë shqiptare për përfundimin e punimeve në nyjen e Milotit, e cila është konsideruar një pikë...

Përfundojnë punimet, nesër hapet autostrada Tiranë-Durrës

Pas përfundimit të punimëve për asfaltimin e segmentit Tiranë-Durrës, ditën e nesërme kjo rrugë do të jetë e hapur për të gjithë qytetarët. Lajmin e...

Bizneset ankohen për punimet në autostradën Tiranë-Durrës: Të bëhen natën

Punimet për rehabilitimin e autostradës Tiranë-Durrës po përkthehet në kosto financiare për bizneset që ushtrojnë aktivitet përgjatë rrugës. Ata ngrenë shqetësimin se punimet dhe devijimi...

Rama ndan një lajm për banorët e zonës së Gjirokastrës

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme duke dhënë një lajm të mirë për banorët e Gjirokastrës. Më konkretisht për zonën e Peshkëpisë...

Punimet në Tiranë-Durrës, njoftimi i rëndësishëm: Ja si duhet të lëvizni

Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia e Qarkullimit Rrugor informon median dhe opinionin publik se në vijim te ndërhyrjes emergjente për riparimin e shtresave asfaltike...

Sportelet në Rrugën e Kombit, punimet përfundojnë në fund të majit

Punimet për ringritjen e terminalit të pagesave në Kalimash janë drejt përfundimit dhe koncesionari do t'i ketë gati brenda fundit të majit 9 sportelet...

Veliera/ Rinisin punimet në Zonën Arkeologjike A, duke rrezikuar arkeologjinë

Që prej muajit shkurt të vitit të kaluar, Gjykata Administrative e Shkallës së Parë Durrës, vendosi që të ndërpresë punimet në zonën ku u...

“Zvarritet” Veliera, punimet vijojnë në zonën B

Edhe këtë verë, qyteti bregdetar i Durrësit duket se do ti presë vizitorët shqiptarë dhe të huaj me një kaos në qarkullim pranë zonë...

Këtë vit nisin punimet për “Parkun e Besimit”, projekti i ri...

Pas fazës së tretë të projektit të qendrës të kryeqytetit, punimet e reja do të shtrihen nga Sheshi Skënderbej te sheshin ‘Nënë Tereza’, ku...

Të hënën Kuvendi nis punimet. Ja rendi i ditës

Ditën e hënë në 15 janar Kuvendi do të çelë punimet e sesionit të dytë parlamentar. Përmes një njoftimi në faqen zyrtare të Kuvendit...

EDITORIAL

Presidenti Meta pritet në audiencë të posaçme nga Ati i Shenjtë, Papa Francesku

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, u prit gjatë ditës së sotme në një audiencë të posaçme nga...

FORUM

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...