E shtunë, Shkurt 16, 2019
Ballina Etiketimet Punimet

Etiketim: punimet

Punimet në autostradë, ARRSH bën një njoftim të rëndësishëm

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka një njoftim të rëndësishëm për gjithë drejtuesit e mjeteve, lidhur me punimet në autostradën Tiranë-Durrës. ARRSH thotë se sot nga ora...

Mbarojnë punimet, hapet trafiku në autostradën Tiranë-Durrës

Punimet në autostradën Tiranë-Durrës kanë përfunduar. Ndërhyrjet në këtë segment rrugor kishin shkaktuar për disa ditë me rradhë trafik të rënduar për përdoruesit e...

Vërtetohet akuza e banorëve dhe opozitës: Punimet te “Astiri” ishin pa...

Ndërkohë që banorët e "Astirit" janë futur në ditën e 18 të protestës kundër prishjes së banesave për ndërtimin e një segmenti zgjerimi të...

Bllokohen punimet e TAP – Itali, kantieri nuk nis dot punën,...

Hallka e fundit e gazsjellësit Trans Adriatik duket se do të jetë më problematikja. Në Itali, debati ka marrë përmasa të mëdha, pasi gjysma...

Nyja e Milotit, nisin punimet – Gjiknuri: Investim 1.6 mld lekë,...

1.6 mld lekë do të jetë investimi i qeverisë shqiptare për përfundimin e punimeve në nyjen e Milotit, e cila është konsideruar një pikë...

Përfundojnë punimet, nesër hapet autostrada Tiranë-Durrës

Pas përfundimit të punimëve për asfaltimin e segmentit Tiranë-Durrës, ditën e nesërme kjo rrugë do të jetë e hapur për të gjithë qytetarët. Lajmin e...

Bizneset ankohen për punimet në autostradën Tiranë-Durrës: Të bëhen natën

Punimet për rehabilitimin e autostradës Tiranë-Durrës po përkthehet në kosto financiare për bizneset që ushtrojnë aktivitet përgjatë rrugës. Ata ngrenë shqetësimin se punimet dhe devijimi...

Rama ndan një lajm për banorët e zonës së Gjirokastrës

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme duke dhënë një lajm të mirë për banorët e Gjirokastrës. Më konkretisht për zonën e Peshkëpisë...

Punimet në Tiranë-Durrës, njoftimi i rëndësishëm: Ja si duhet të lëvizni

Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia e Qarkullimit Rrugor informon median dhe opinionin publik se në vijim te ndërhyrjes emergjente për riparimin e shtresave asfaltike...

Sportelet në Rrugën e Kombit, punimet përfundojnë në fund të majit

Punimet për ringritjen e terminalit të pagesave në Kalimash janë drejt përfundimit dhe koncesionari do t'i ketë gati brenda fundit të majit 9 sportelet...

EDITORIAL

Protesta e madhe e Opozitës para Kryeministrisë. Pritet përplasje si në Paris

-Sot do përballen dy frontet politike se cila palë mbledhë me shumë njerëz. Në qytetin bregdetar do...

FORUM

Deutsche Welle: Protestë masive e opozitës për rënien e qeverisë Rama

Sot në Tiranë zhvillohet një protestë e madhe e opozitës kundër qeverisë Rama, të cilën opozita e...

Njolla me bojë blu e opozitës dhe njolla e zezë e korrupsionit

Nga Monitor Edhe piktori më amator e di që, po të përziesh bojën blu me atë mavi rezultati nuk...